Pınar Karşıyaka Yenilendi

01 Ağustos 2015 Cumartesi, 11:07

Kaf-Kaf, şampiyon olan kadrodan ayrılan yıldızların açığını kaliteli yeni basketbolcularla kapatmayı bildi
4 yabancı 2 yerli oyuncu alan KSK, 5 basketbolcuyu da takımda tutmayı başardı, yeniden gözünü yukarı dikti

Basketbol Erkekler 1. Ligi’ndeki 28 yıllık şampiyonluk hasretine sone eren sezonda son veren ve İzmir’i sevince boğan Pınar Karşıyaka, dağılan kadrosundaki temel taşların yerini bir bir doldurdu. Fenerbehçe Ülker’e giden Bobby Dixon’un yerine İtalya’nın Emporio Armani Milona takımının oyun kurucusu Joe Ragland’ı alan Kaf-Kaf, Anadolu Efes’in yolunu tutan Diebler’in boşluğunu ise Türk Telekom’dan Josh Carter’la doldurdu.

Justin Carter geldi
Pınar Karşıyaka’nın başarılı forveti DJ Strawberry’nin Olympiakos’a transfer olmasından sonra yönetim bu oyuncunun yerine Galatasaray’dan Justin Carter’i renklerine bağladı. Dixon gibi Fenerbahçe’nin yolunu tutan Barış Hersek’in yerine KSK, Galatasaray’dan 38 yaşındaki tecrübeli basketbolcu Kerem Gönlüm’ü aldı. İç transferde İnanç Koç, Soner Şentürk, Egemen Güven’le yola devem eden İzmir ekibi, Kolombiyalı pivot Juan Palacios ile Kenny Gabriel’i takımda tuttu.

Colton Iverson yolda
Yeşil-kırmızılıların anlaşmaya vardığı ve resmi sözleşme için gün saydığı Colton Iverson’ın ise takımı Laboral Kutxa ile olan sorununu çözmesi bekleniyor. Pınar Karşıyaka ayrıca Rönesans TED Kolejliler’in genç oyuncusu Muhammed Mustafa Baygül’ü de renklerine katarak yeni bir genci daha kadrosuna kattı. İzmir ekibi oyun kurucu ve forvet mevkine de 2 oyuncu daha alarak transferi kapatması bekleniyor.

Kaynak: Yeni Asır