Pınar Karşıyaka'da Sezon Hazırlıkları

15 Eylül 2014 Pazartesi, 09:22

Pınar Karşıyaka’nın genel menajeri Selim Çınar, “Geçen seneki kadromuzu korumanın avantajını taşıyoruz” dedi.

Çınar, yaptığı açıklamada, sezon hazırlıkları kapsamında oynadıkları 5 maçı kayıpsız geçmelerinin takım adına çok önemli olduğunu söyledi. A Milli Takım’da bulunan başantrenör Ufuk Sarıca ve Barış Hersek’in yarın takıma katılacağını hatırlatan Çınar, şöyle konuştu:

“Geçen seneki kadromuzu korumanın avantajını taşıyoruz. Yeni gelenlerin de takıma çabuk uyum sağlaması önemliydi. Özellikle Zalgris Kaunas ve Artland Dragons maçlarında daha hazır ekiplere karşı mücadele ettik. Hazırlık sürecimiz devam ediyor Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası maçlarından önce Belgrad’da ve İzmir’de iki turnuvaya daha katılacağız” dedi.

Çınar, geçen hafta antrenmana katılmadığı için Bursa’daki Cevat Soydaş Turnuvası’na götürülmeyen Egemen Güven’in sözleşmesi için görüşmelerin devam ettiğini sözlerine ekledi.

Hazırlık maçları

Hazırlık maçları kapsamında ilk olarak İzmir’de Uşak Sportif’i 86-80 mağlup eden Pınar Karşıyaka, Muğla’da karşılaştığı Litvanya ekibi Zalgris Kaunas’ı 87-80 yendi. Daha sonra Bursa’daki Cevat Soydaş Turnuvası’nda Royal Halı Gaziantep, Beşiktaş İntegral Forex ve Alman ekibi Artland Dragon’u yenen yeşil kırmızılı ekip, turnuvada birinciliğe ulaştı.

Şimdiye kadar oynadığı 5 hazırlık maçını da kazanan Pınar Karşıyaka’da Dixon 15 sayı ortalaması yakalarken, Diebler ise 13,2 ortalamayla mücadele etti. Yeşil kırmızılı ekibin yeni oyuncuları Palacios 12,6, Gabriel 12,2 ve Strawberry de 7 sayı ortalamaları yakaladı.

Pınar Karşıyaka, 20 Eylül Cumartesi günü Belgrad’da Mega Vizura ile karşılaştıktan sonra bu maçın sonucuna göre bir sonraki gün Enisey Krasnooyarsk-Buducnost Voli maçının galibi veya mağlubuyla bir maç daha oynayacak.

İzmir’de 25-27 Eylül tarihlerinde Pınar Cup’ta yer alacak yeşil kırmızılı ekip daha sonra ekim ayında Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelelerine çıkacak.