Pınar Karşıyaka’da yoğun mesai

11 Temmuz 2016 Pazartesi, 16:57

Spor Toto Basketbol Ligi’nde antrenör Ufuk Sarıca ile yolları ayırdıktan sonra Boşnak çalıştırıcı Nenad Markovic ile anlaşan Pınar Karşıyaka’da Basketbol Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı, Ramazan Bayramı’nda bile tatil yapmadıklarını söyledi.

Markovic’le her gün bir araya gelerek yeni sezonun kadro yapılanması üzerine çalıştıklarını belirten Turgay Büyükkarcı, “Markovic transfer piyasasına çok hakim bir antrenör. Listemizi oluşturuyoruz. Uzun süreli hedefleri olan yeni bir takım kuracağız. Karşıyaka hedefsiz olamaz” dedi.

İç transferde Muhammed Baygül ve Soner Şentürk’le prensipte anlaştıklarını, sadece resmi imzaların atılacağını dile getiren Turgay Büyükkarcı, “İki oyuncumuzla arada pürüz yok, sorun yaşanacağını düşünmüyorum” diye konuştu. Yeni sezon için antrenörlük teklif etmeyi düşündükleri Kaptan İnanç Koç’la henüz görüşmediklerini, Can Altıntığ ve Egemen’in kontratlarının sürdüğünü hatırlatan Büyükkarcı, 2’nci Lig ekibi Sakarya Büyükşehir Belediyespor’la anlaşan Kerem Gönlüm’e de hizmetlerinden dolayı teşekkür edip başarı diledi.