Pınar Karşıyaka’ya 1 İyi 1 Kötü Haber

13 Ekim 2015 Salı, 15:56

Tarihinde ilk kez yer aldığı Turkish Airlines Euroleague yolculuğuna perşembe günü İzmir’de oynayacağı Barcelona Lassa randevusuyla başlayacak olan Pınar Karşıyaka’ya bir iyi, bir de kötü haber geldi.

Yeşil kırmızılı takımın Dixon’un yerini doldurmak için transfer ettiği Joe Ragland iyileşti. Bel fıtığı teşhisi konulduğu için bu yüzden Anadolu Efes’e son salisede kaybedilen Cumhurbaşkanlığı Kupası final müsabakasıyla Beşiktaş Sompo Japan maçlarını kaçıran ABD’li guard, takımla birikte antrenmanlara başladı. Raglan’ın ağrıları sürmesine karşın Barcelona Lassa karşısında forma giyebileceği açıklandı.

SAYI MAKİNESİ İYİLEŞTİ

Öte yandan Barcelona Lassa’nın aynı mevkide görev yapan sayı makinesi Juan Carlos Navarro’nun iyileşmesi, Pınar Karşıyaka’nın keyfini kaçırdı. Sakatlığı nedeniyle 4 aydır parkelerden uzak kalan ve ülkesinin zaferiyle sona eren Avrupa Şampiyonası’nı kaçıran süper yıldız, İspanya Ligi’nde oynanan CAI Zaragoza maçıyla takıma döndü. Attığı 3674 sayıyla Euroleague tarihinin en skorer ismi olan 35 yaşındaki Navarro, Barcelona ile 2 Euroleague şampiyonluğu, 1 Koraç Kupası, İspanya Milli Takımı’yla 1 dünya, 2 Avrupa şampiyonluğu, 2 de olimpiyat ikinciliği kazandı.

MAKYAJ YAPILIYOR
Karşıyaka Arena’yı Euroleague maratonuna hazırlamak için yapılan hazırlıkların da bitmek üzere olduğu bildirildi. Salona yeni VIP koltuklar ve tribünlere ek sıra koltuklar eklenirken soyunma odaları ve parkeler elden geçti, kapılardaki güvenlik önlemleri ise artırıldı. Barcelona Lassa maçından önce taraftarlar içeri alınmadan salon didik didik aranacak ve içeriye kapasitenin üzerinde seyirci alınmayacak.