Pınar Karşıyaka’ya Transfer Yasağı

Türkiye Basketbol Federasyonu, Pınar Karşıyaka’ya transfer yasağı verdiğini açıkladı.

01 Eylül 2015 Salı, 11:20

Türkiye Basketbol Federasyonu, Pınar Karşıyaka’ya transfer yasağı verdiğini açıkladı.

TBF’nin açıklamasında, “Bugün yapılan TBF Yönetim Kurulu toplantısında gündemde yer alan konular görüşülmüş, basketbol kamuoyu ve ilgili tarafları ilgilendiren aşağıdaki konular karara bağlanmıştır.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu 31 Ağustos 2015 tarihinde yapmış olduğu toplantısında gündeminde yer alan konuları karara bağlamış ve basketbol kamuoyu tarafından bilinmesi gerekenleri ilanen duyurulmasını uygun bulmuştur.

1. Yakın Doğu Üniversitesi kulüp yapısının ülkemiz mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmiş olması sonucunda elde ettiği kazanımlarının sportif açıdan da değerlendirilmesiyle 2015 – 2016 sezonunda Kadınlar basketbol Süper liginde yer almasına karar verilmiştir.

2. Sporcuları ile yapmış oldukları sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmeyen Karşıyaka, Canik Belediyesi ve Edirne Belediyesi Edirne Spor Kulüplerine transfer yasağı getirilmiştir.

3. Tüm ligler için geçerli olacak şekilde transfer dönemi 15 gün süre ile uzatılmıştır.

4. İllerden gelen talepler dikkate alınarak Federasyon Kupası müsabakalarının erkeklerde Denizli’de kadınlarda Antalya’da düzenlenmesi uygun görülmüştür.

5. 2015-2016 sezonunda kadınlar kategorisinde Bölgesel Lig kurulmasına ve bu ligin final kademelerinin Kadınlar 2. Ligi formatıyla oynatılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Sorun çözülecek

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka’ya getirilen transfer yasağına sebep olan Ceyhun Altay ile kulüp arasındaki ihtilafın, bir kaç gün içinde çözüleceği bildirildi.

Kulüpten alınan bilgiye göre, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen transfer yasağının, Pınar Karşıyaka’nın eski oyuncusu Ceyhun Altay’la ilgili olduğu belirtildi.
Ceyhun Altay’ın menajeriyle görüşmelerinin devam ettiği, oyuncuyla ihtilafın birkaç gün içinde çözüleceği kaydedildi.