Play-Off’u Garantiledik

23 Ocak 2018 Salı, 22:02

Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Pınar Karşıyaka, bugün evinde İspanyol ekibi UCAM Murcia’yı ağırladı. Maçı 79-72’lik skorla kazanan Pınar Karşıyaka hem 8. galibiyetini aldı hem de play-offlar için yerini garantilemiş oldu.

Maçta temsilcimizde DJ Kennedy 25 sayı – 9 ribaund’la oynadı. Ona destekçi olan isimler 10 sayı, 11 asistle Dominic Waters ve 26 sayı, 7 ribaund’la Jarrod Jones’tu. UCAM Murcia’da Soko’nun 17 sayı, Hannah’ın 18 sayılık performansları galibiyete yeterli olmadı.

Maç iki takım adına da ortada başladı. İlk basket Pınar Karşıyaka’dan gelirken taraflar skoru 7-7’e karşılıklı basketlerle getirdiler. 7-7’den sonra oyuna daha hakim olan taraf Pınar Karşıyaka’ydı. 10-4’lük seri yakalayan Pınar Karşıyaka, ilk molaya Metin Türen’in tipiyle 17-11 önde girdi. Mola, Murcia adına pek bir işe yaramadı ve temsilcimiz ilk çeyreği çift haneli farkla 25-15 önde kapattı.

İkinci çeyrekte ise ilk çeyrekteki skor patlamasından eser yoktu. Ancak daha iyi oynayan taraf yine temsilcimiz Pınar Karşıyaka’ydı. DJ Kennedy ve Jarrod Jones’la skoru taşıyan Karşıyaka’da skoru taşıyan isimler oldular. Çeyrek boyunca fark en fazla 13’e çıkarken 8’in altına da inmedi. Son saniyede Waters’ın bulduğu üçlük süre sebebiyle geçersiz sayılınca taraflar soyunma odasına 40-29’luk Karşıyaka üstünlüğüyle gitti.

UCAM Murcia, ikinci yarıya alan savunmasıyla başladı ancak bu Karşıyaka hücumunu durdurma konusunda pek etkili olamadı. Çeyreğin başında Jarrod Jones ve Metin Türen’in potaya yakın basketleriyle etkili olan Pınar Karşıyaka, farkı biraz biraz açtı. Ancak dananın kuyruğu çeyreğin sonunda koptu. Kennedy’e topu emanet eden Karşıyaka, Kennedy’nin art arda sayılarıyla farkı açtı. Çeyrek Kennedy’nin basketiyle 61-44 noktalandı.

Son çeyreğin başı UCAM Murcia’nın geri dönmek için yaptığı atakla başladı. 9-0’lık seri yakalayarak farkı 9’a indiren Murcia, Karşıyaka’ya molayı aldırdı. Ancak bu mola UCAM’ın ateşini söndürmedi. maçın bitimine yaklaşık üç buçuk dakika kala skoru 65-60’a getiren Murcia, Karşıyaka’yı bir kez daha molaya zorladı. Moladan dönüştü ise Jones maçın kaderini değiştirdi. Bulduğu 3+1’le farkı 9’a çıkaran Jones maçı da koparmış oldu.

Maçın adamı Jarrod Jones. Partneri DJ Kennedy de bugün bu ödülü hak edebilirdi ancak 26 sayı, 7 ribaund’la oynayan Jones, en kritik anlarda da iş başındaydı. İlk çeyreği domine eden oyuncu, maçın sonunda da ürettiği 3+1’lik hücumla Pınar Karşıyaka’nın galibiyetinin sıkıntıya girmesini engelledi.