Rota Kolejini Yendik

03 Mart 2014 Pazartesi, 14:17

Voleybol bayanlar 2.lig A grubu 19. hafta müsabakasında takımımız ligin 8.haftasında deplasmanda 3-2 mağlup olduğu Rota Koleji’ni Karşıyaka Arena’da konuk etti.

Karşıyaka’mız Rota Koleji karşılaşmasına Gizem Saka (Kaptan), Ayça Ceyna Yavuz, Büşra Mutlu, Slavina Koleva, Ece Kozdere, Ayşegül Girgin ve liberoda Sevinç Dalgıç Narin ile başlarken, oyun içinde zaman zaman Ayça Karakaç, Melis Alpacar ve Eda Duran oynama şansı buldu, Semra Özer ve Buse Aleyna Çetinalp bu maçta kenarda kalırken, rehabilitasyon süreci süren kaptanımız Ülkü Burcu Genç, sol elinden sakatlığı süren Buse İnce ve bu maçta kadroda yer alamayan İrem Eren ve Irmak Uyar arkadaşlarını tribünden destekledi. Tribünlerde tüm yaş grupları takımlarımızın oyuncuları ve spor okulları öğrencilerimiz de yerlerini alırken, coşkulu bir taraftar grubu maç boyu takımımızı son topa kadar destekledi.

Takımımız ilk sete istediği gibi başlayamazken 7-6’lık skorun ardından rakibin yakaladığı seriyle geri düştü, setin son bölümlerinde tekrar farkı azaltan takımımız, Kovaçiç’in etkili hücumlarını çeviremeyince ilk seti 22-25 kaybetti.

İkinci set daha başabaş ve kora kor mücadele ile geçerken, 21-20’de Ece Kozdere’nin yaşadığı şanssız bir pozisyonla moral ve avantaj kaybetti, setin son bölümlerinde Kovaçiç bir kez daha sahne aldı ve 22-25 ile 2. seti de kaybettik ve puan kaybettik.

İlk iki sette çokça yaptığımız servis hatalarını ve basit hataları 3. sette en aza indiren takımımız, özellikle Slavina Koleva’nın etkili hücumları ve Sevinç Dalgıç Narin’in savunmaya katkısı ile seti baştan sona üstün götürdü ve 25-18 ile skoru 1-2’ye getirdi.

Dördüncü sette de etkili ve inatçı oyununu sürdüren takımımız, rakibin direncini setin son bölümünde kırmayı başararak özellikle Slavina Koleva’nın etkili hücumlarıyla seti 25-20 kazanarak 16. maçımızda 8. kez maçı tiebreak’e taşımış oldu.

Tiebreak setine Rota Koleji hızlı başlayarak 3-1 öne geçerken oyunu bırakmayan takımımız, Slavina Koleva, Gizem Saka ve Büşra Mutlu’nun etkili hücumları ve bloklarda üstünlüğü ele geçirmemiz sayesinde öne geçmeyi başardı, tiebreak setinde 3 servis hatası yapmamıza karşın oyunu bırakmayan takımımız, müthiş bir maç sonu daha oynayarak Slavina Koleva’nın etkili hücumlarıyla seti 15-12 maçı 3-2 kazanarak 16. maçımızda 11. galibiyetine ulaştı, Arkas’ın haftayı 3 puanla tamamlaması ile 5. sıraya geriledi.

Takımımızın inatçı ve dirençli oyun karakteri kaybettiğimiz 5 maçın 2’sinde 2, 2’sinde 1 set almamız, ve sadece 1 maçı set almadan kaybetmiş olmamızdan da anlaşılıyor. O maçta da pasörümüz Ayşegül Girgin hafif sakatlığı nedeniyle forma giyememişti.

Karşılaşmada Slavina Koleva yıldızlaşırken yaptığımız basit hataları en aza indirirsek yenemeyeceğimiz hiçbir rakip olmadığını bir kez daha gördük ve yaşadık.

Karşılaşma ile ilgili bir küçük not da maçın başhakemi Sayın Cihat Küçükboyacı hakkında olmalı, tecrübesi ve kalitesine yakışmayacak şekilde sayın hocamız kararsız kaldığı bütün pozisyonlarda Rota Koleji lehine karar verirken, Rota Koleji’nin neredeyse hiçbir ihlaline sayı vermeyerek maalesef çifte standartlı bir yönetim gösterdi, akıllara Gaziemir’deki ilk maçta da 3. sette en kritik noktalarda aleyhimize 2 net hatalı karar vermesi ve maçın sonucuna etki etmesi geldi maalesef. İlk maçı maalesef maç sayısını değerlendiremeyerek ve oyundan düşerek 3-2 kaybetmiştik.

Haftanın diğer sonuçları ve puan durumu şöyle:

Nilüfer Bld. deplasmanda Anadolu Üniversitesi’ni 3-1 yenerek 35 puana ulaştı ve liderliğini sürdürürken playoff’u büyük oranda garantiledi. Seramiksan deplasmanda Yaşam Pınarım KVK’yı 3-0 yenerek 31 puana ulaştı ve 2. sıraya yükseldi. Haftayı maç yapmadan geçiren Salihli Bld. 30 puanla 3. sıraya gerilerken, Işıkkent’i 3-0 yenen Arkas 30 puanla 4. sıraya yükseldi. Karşıyaka’mız 29 puanla 5. sıraya gerilerken, haftayı maç yapmadan geçiren Balıkesir Bld. 27 puanla 6. sırada kaldı, Rota Koleji 23 puanla 7. sırada kalırken Yaşam Pınarım KVK 18 puanda kalarak playoff şansını matematiksel olarak da kaybetti. Sezonu Anemon Hotel ligten çekildiğinde kapatan Işıkkent 7 puanla 9. sırada, Anadolu Üniversitesi 1 puanla 10. sırada kaldı.

Karşıyaka’mız 20. hafta karşılaşmasında playoffu garantileyen Nilüfer Bld. ile 9 Mart Pazar 16:00’da Bursa Cengiz Göllü Spor Salonu’nda karşılaşacak, haftanın diğer playoff için önem taşıyan mücadeleleri ise Seramiksan ile Balıkesir Bld. ve Rota Koleji ve Arkas arasındaki kritik karşılaşmalar olacak.

Takımımıza zorlu Nilüfer Bld. mücadelesinde başarılar ve oyun şansı diliyor, KSK Voleybol ailemizi ve taraftarlarımızı bir kez daha yanımızda görmek istiyoruz.

Kaynak:ksk.org.tr