Salihli Belediye Spor : 2 KSK: 3

21 Aralık 2013 Cumartesi, 18:15

pes etmek yokKarşıyaka’mız, 2013’ün son resmi maçında lider Salihli Bld. karşısında maça Dünya Şampiyonası Elemeleri için Bulgar Milli Takım kampında olan Slavina Koleva’dan yoksun olarak çıkarken, Gizem Saka (Kaptan), Ayşegül Girgin, Ayça Ceyna Yavuz, Büşra Mutlu, Ece Kozdere, Melis Alpacar ve liberoda Sevinç Dalgıç Narin ile başlarken, Irmak Uyar liberoda değişmeli olarak şans buldu, ayrıca İrem Eren, Ayça Karakaç ve Eda Duran da oyun içinde zaman zaman oynama şansı bulurken, Buse Aleyna Çetinalp bu maçta kenarda kaldı. Şanssız sakatlığının rehabilitasyon sürecine start verecek olan kaptanımız Ülkü Burcu Genç de annesi ve kardeşi ile birlikte arkadaşlarını yalnız bırakmadı ve kenardan destekledi.

İlk sete çok iyi başlayan takımımız etkili servisler, bitirici hücumlar ve blok yağmuru ile rakibinin oyuna girmesine hiç izin vermedi ve ikinci teknik mola sonrası Ayşegül Girgin’in etkili servis serisi ile seti açık farkla 25-18 kazanmayı başardı. İkinci sette de ilk bölümde başabaş mücadele eden takımımız rakibin etkili servisleri ve hücumları ile setin son bölümüne 13-20 geride girmesine karşın Büşra Mutlu’nun etkili servisleri ile 7 sayılık bir seri yakalayarak tekrar dengeyi sağlamayı başardı, setin son bölümü müthiş bir çekişmeye sahne olurken 24-24 ile 26 sayıya uzayan seti yine Ayşegül Girgin’in servisinin ardından 26-24 kazanmayı başararak 2-0 öne geçtik.

Üçüncü sette Deniz Hakyemez Çetinsaraç’ın etkili oyunuyla ikinci teknik molaya 16-10 geride giren takımımız İrem Eren’in etkili servisleri ile 5 sayılık seri yakalayarak farkı 16-15’te 1’e indirmesine rağmen, setin son bölümünde manşet problemi yaşayarak seti 17-25 kaybetti. Dördüncü sette de etkili oynayan Deniz Hakyemez Çetinsaraç liderliğindeki Salihli Bld. setin son bölümüne önde girdi, takımımızın çabası farkı azaltsa da seti 20-25 kaybettik ve oyun tiebreak setine taşındı.

Tiebreak setine rakip etkili başlarken takımımız 3-7 ve 4-10’luk skorun ardından tribünlerin maç boyu süren çirkin tezahüratlarına sahaya müthiş bir voleybol resitali koyarak cevap verdi, Gizem Saka’nın liderliğinde ayağa kalkan takımımız setin son bölümüne 13-8 geride girmesine rağmen Ece Kozdere ile başlayan servis serisini 13-9’un ardından İrem Eren ile sürdürdük, İrem etkili servisleri ile rakibin oyununu bozarken müthiş bir mücadele veren takımımız 15-13 ile bir kez daha efsanevi geri dönüşe imza atarak güçlü rakibinin yanı sıra çirkin tezahüratları ve baskılı atmosferi de yenmeyi başardı. Takımımız galibiyetin ardında önce kaptanları Ülü Burcu Genç’e zafer gözyaşları ile koşarken, önce sahanın ortasında omuz omuza, ardından maç boyu coşkulu desteğini esirgemeyen 30 kadar taraftarımız ve KSK Voleybol ailemiz ile karşılıklı Kaf-Kaf çekerek galibiyeti kutladı.

Karşılaşmada tüm oyuncularımız harika bir performans sergilerken, Gizem Saka kaptanlık görevini başarıyla yerine getirdi ve takımımıza örnek bir liderlik yaptı, müthiş bir mücadele sergiledi, Ayşegül Girgin henüz 16 yaşında aldığı pasörlük görevini başarıyla yerine getirerek en etkileyici performansını sahaya yansıttı ve giderek oyununu olgunlaştırdığını gösterdi. Büşra Mutlu, neden Genç Milli Takım’ın değişmez oyuncusu olduğunu bir kez daha gösterirken, Melis Alpacar gerek savunmada gerek hücumda katkılarıyla Slavina Koleva’nın boşluğunu elinden geldiğince doldurdu, Irmak Uyar manşette başarılı bir performansla galibiyete katkı verirken, Ece Kozdere bu önemli maçta bu sezonki en önemli performansını sergiledi, Ayça Ceyna Yavuz da etkili servisleri, blokları ve hücumları ile katkı vermeye devam ederken, Sevinç Dalgıç Narin ilk iki setteki katkısı ile kazanılan setlerde katkı verdi, kenardan gelen İrem Eren etkili servisleri ve arkadan aldığı kritik manşetlerle maçı getiren oyuncumuz olurken, Seramiksan deplasmanının ardından bir kez daha önemli bir deplasmanda galibiyete katkı verdi, dördüncü setlerde etkili hücumlar yapmayı da başardı, Ayça Karakaç da bir sevis hatası dışında etkili servisler atmaya devam etti. Eda Duran ise bu maçta az oynama şansı buldu.

Karşıyaka’mız Anemon Hotel’in hafta içi ligten çekilmesi sonucu ilk devreyi erken tamamlarken, 9 maçta 5 galibiyet 4 yenilgi ile 13 puanla 7. sıraya yerleşti. Nilüfer Bld. Arkas’ı zor da olsa 3-2 yenerek 19 puanla tekrar liderliğe yükselirken, sahasında ilk kez yenilgiyle tanışan Salihli Bld. 17 puanla 2. sıraya geriledi, Balıkesir Bld. Işıkkent’i deplasmanda 3-1 yenerek 15 puanla 3. sıraya yerleşirken, Arkas 15 puanla 4. sıraya geriledi, haftayı bay takım olarak geçen Seramiksan 14 puanla 5. sırada yer aldı. Yaşam Pınarım KVK’yı 3-1 yenen Rota Koleji 14 puanla 6. sıraya yerleşti, Yaşam Pınarım KVK 12 puanla 8. sıraya gerilerken, Işıkkent 3 puanla 9., Anadolu Üniversitesi 1 puanla 10. sırada yer aldı. Anemon Hotel’in ligten çekilmesiyle grubumuzda düşme olmayacak.

Karşıyaka’mız son haftayı Anemon Hotel’in çekilmesi nedeniyle bay takım olarak geçecek, ikinci devre ilk maçımızı 12 Ocak Pazar 16:00’da Karşıyaka Arena’da Anadolu Üniversitesi ile oynayacak olan takımımıza şimdiden iyi seneler diliyor, performanslarının artarak sürmesini bekliyoruz.

Kaynak:ksk.org.tr