05 Aralık 2016 Pazartesi, 11:49
Gökhan Özyurtlu
Gökhan Özyurtlu gokhanozyurtlu@yeniasir.com.tr Tüm Yazılar

Şansını iyi kullandı

Can Erdem, Tayfun Pektürk ve Ali Say Karşıyaka’nın gol için vazgeçilmez üçlüsü. Bunlardan biri yoksa, araba yalpalasa da yürür, ancak ikisi de yoksa işin çok zor demektir! Dün hem Can hem de Tayfun’un yokluğu KSK’nin ileri uçta üretkenliğini bir hayli düşürdü. Bir de Can’ın yerinde Battal’ı oynatmak bence sıkıntıyı daha da büyüttü. Battal’ın sürekli orta […]

Can Erdem, Tayfun Pektürk ve Ali Say Karşıyaka’nın gol için vazgeçilmez üçlüsü.
Bunlardan biri yoksa, araba yalpalasa da yürür, ancak ikisi de yoksa işin çok zor demektir!
Dün hem Can hem de Tayfun’un yokluğu KSK’nin ileri uçta üretkenliğini bir hayli düşürdü. Bir de Can’ın yerinde Battal’ı oynatmak bence sıkıntıyı daha da büyüttü. Battal’ın sürekli orta sahaya gelip eski görevini üstlenmeye çalışması KSK’nin sahada 4-6-0 düzeniyle mücadele etmesine neden oldu.
Oysa Hakan Kuş gibi iyi fiziği olan, rakip stoperleri sürekli rahatsız edecek bir oyuncun varken Soner hocanın neden forvetsiz sahaya çıktığını çözemedim. Neyse ki Soner hoca da durumu çabuk çözümleyip ikinci yarı başlarken beklenen hamlesini yaptı. Okan’ın yerine oyuna giren Hakan Kuş da kendine verilen şansı iyi kullandı ve Karşıyaka’nın bir anda ‘Talih Kuşu’ oldu! Hakan’ın uzatmada attığı güzel golünü kutlarken kaleci Erhan ve ona fazla iş bırakmayan Tugay, Cenk, Metin ve Anıl’ı da tebrik ediyorum. Ali Say da asistiyle maçın iyileri arasına adını yazdırdı.

Kime kızalım?

Etimesgut galibiyeti Karşıyaka’nın sadece üst gruptan kopmasını engellemedi, maddi sorunlara da kısa süreli merhem oldu. Ama yara her geçen gün büyüyor ve bu tip 3 puanlık merhemlerin etkisi de kısa oluyor. Çünkü futbolcuların prim alacakları, adeta maç başı gibi birikti! 4 maçtır galibiyet primi alamayan futbolcuların ayrılık hazırlığına başladığı da kulağımıza geliyor. Gidene mi kızacağız, yoksa onların gitmesine zemin hazırlayan, sözlerini yerine getirmeyenlere mi? 1.5 yıllık transfer yasağı olan kulüp Menemen Belediyespor maçı için bastırılan hatıra biletleriyle mi ayakta kalacak? Yok mu koskoca Karşıyaka ve yönetiminin başka planı, projesi? Sahaya yüreklerini koyan öz be öz Karşıyakalı futbolculara da, tribünde canla başla son nefesine kadar bağıran taraftara da, parasını alamadığı halde ilk günkü iş aşkıyla çalışan kulüp personeline de yazık olmuyor mu?