Sarıca top kayıplarından yakındı

Top kayıpları neticesinde istediğimiz tempoyu yakalayamadık.

21 Ocak 2016 Perşembe, 02:24

ULEB Avrupa Kupası K Grubu’nda İtalyan ekibi Dolomoti Energia’ya 85-79 mağlup olan Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Top kayıpları neticesinde istediğimiz tempoyu yakalayamadık” dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, kötü bir karşılaşma çıkardıklarını ve maç boyunca tempoyu ele geçiremediklerini kaydetti.
Bunun en büyük nedeninin top kayıpları olduğunu belirten Sarıca, şöyle konuştu:
“Maç içinde 17’si direkt kolay sayıya dönüşecek top çaldırma olmak üzere 21 top kaybı yaptık. Bunların neticesinde istediğimiz tempoyu sağlayamadık. Avrupa Kupası’nın en agresif takımlarından birisiyle oynadı. Maçtan önce de çekincelerim vardı. Bugün boyalı alanı koruyamadık. Maçın son bölümünde farkı indirsek de yine yaptığımız 2 hatayla maça ortak olamadık. Yapacağımız tek şey deplasmanda kazanmaya çalışmak olmalı. Bu hatalardan sıyrılıp, orada kazanmak için oynayacağız.”

Dolomoti Energia cephesi
Dolomoti Energia Başantrenörü Maurizio Buscaglia ise oyuncularını tebrik ederek, basketbolcularının oyunu kazanma isteğini sahaya yansıttığını söyledi.
Basit oynadıklarını kaydeden Buscaglia, “3 saylık bölgesinde ve Iverson’a karşı rakibimize baskı kurduk. Bugün ribauntlar da çok önemliydi. Ribaunt eşittir, hızlı hücum. Bugün iyi şut attık ve bunlardan sayı bularak maçı kazandık. Rakibimiz de maç içinde iyi bir ivme yakaladı ama buna cevap verdik” diye konuştu.