Savunmamız alkışı hak etti

10 Kasım 2013 Pazar, 22:56

Savunmamız alkışı hak ettiBeko Basketbol Ligi’nde Pınar Karşıyaka’nın Aliağa Petkim’i mağlup ettiği maçı değerlendiren Ufuk Sarıca oyunun başından itibaren üstünlüğü ele geçirdiklerini ve maçı ilk yarıda bitirdiklerini ifade etti.
Galibiyette oyuncularının sergilediği agresif savunmanın etkili olduğunu bildiren Sarıca, “Savunmamız alkışı hak etti. Zor bir maçı kolay geçtik. Fark 25 sayı olduktan sonra zaman zaman hatalar yaptık. Bugün Barış Hersek ve Lyons’un katkısı çok iyiydi. Üst sıralar için her oyuncumuzdan katkı almamız lazım. Üst sıralar için daha iyi oynamamız lazım. An itibarayla fazla vaktimiz yok, çarşamba günü Hapoel Jerusalem maçına konsantre olacağız. O maç da bizim için çok önemli. Aliağa Petkim’e kalan maçlarında başarılar diliyorum” dedi.
ALİAĞA PEKTİM CEPHESİ
Pınar Karşıyaka’ya 94-75 mağlup olan Aliağa Petkim’in antrenörü Sinan Aksoylar, “O kadar farktan sonra geri gelmek zordu” dedi.
Aksoylar, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, ilk yarıda Pınar Karşıyaka’nın baskısı karşısında zorlandıklarını ve potalarında çok sayı gördüklerini söyledi. İstedikleri hücumları gerçekleştiremediklerini kaydeden Aksoylar, “O kadar farktan sonra geri gelmek zordu. Buna rağmen maçın ikinci devresindeki mücadeleden dolayı oyuncularıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Aksoylar, bir soru üzerine başantrenör Hakan Demir’in görevinden ayrılmasının ardından takımın başında görevine devam ettiğini, yeni başantrenör seçiminin yönetim kuruluna ait olduğunu belirtti.