Şehidimizin Adı Sokağına Veriliyor

31 Mart 2016 Perşembe, 13:56

Karşıyaka Belediyesi, Kuzey Irak’ta şehit düşen, Karşıyakalı Topçu Üsteğmen İsmail Cazgır’ın adını, doğup büyüdüğü sokakta ölümsüzleştirecek. Şehidin ailesinin yaşadığı Çarşı içindeki 1690 sokağa ‘Şehit İsmail Cazgır’ ismi verilecek.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, beraberindeki heyet ile birlikte şehidimizin babası Haluk Cazgır’ı ziyaret etti. Şehidin isminin sokakta yaşayacağını haber veren Başkan Akpınar, kararı yarınki (Cuma) meclis toplantısında alacaklarını söyledi. Başkan ayrıca; Şehit Cazgır’ın sosyal medyadan duyurduğu kitap kampanyasını da sürdüreceklerini açıkladı.

ADINI YAŞATACAĞIZ
Başkan Akpınar “Türkiye aydın bir askerini kaybetti. Acımız tarif edilemeyecek kadar büyük. Vatanı için canını veren şehidimizin adını, büyüdüğü sokağa vererek ölümsüzleştireceğiz. Şehidimizin sosyal medyadan duyurusunu yaptığı kitap kampanyasını da sürdürerek, büyük bir kampanyaya dönüştüreceğiz” dedi.

ACIMIZI HAFİFLETİR
Şehit İsmail Cazgır’ın babası Haluk Cazgır ise, oğlunun adının sokağa verilecek olmasından duyduğu memnuniyeti de getirdi. Acılı dönemde, manevi olarak destek hissetmenin önemli olduğunu belirten Cazgır, “Teşekkür ediyorum” dedi.