Sevginin Gücü

02 Ocak 2017 Pazartesi, 20:47

Altyapı patentli kadrosuyla Voleybol Kadınlar 1. Ligi’nde 7’de 7 yapan KSK’nin elde ettiği büyük başarının altında paranın satın alamayacağı çok önemli bir şey yatıyor
KSK’nin genel anlamda yaşadığı ekonomik sancı, doğal olarak voleybol şubesini de sarsmıştı… Sezon başı kimse filede yola nasıl çıkılacağını bilmiyordu… Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele edecek ekip nasıl oluşturulacak, hedef ne olacak?.. Kimsenin bunlarla ilgili bir fikri yoktu. İşte bu ortamda Karşıyaka, altyapısından yetiştirdiği, Kaf-Kaf’a gönül bağıyla bağlı olan gençlerden bir takım yarattı. Ve bu hamleyle parke salonda yeşilkırmızılılar, paranın satın alamayacağı bir şeye ulaştı… Sevginin gücü… İşte o güç, Voleybol Kadınlar 1. Ligi A Grubu’nda Karşıyaka’ya 7’de 7 yaptırdı. Kaf-Kaf İlk yarıyı üçüncü sırada tamamlamayı başardı.

Kesinlikle rastlantı değil

KSK Antrenörü Tamer Çamlıbel, “kesinlikle rastlantı değil” dediği başarının sırrını birkaç cümleyle şöyle özetliyordu: “Buradaki başarı özelleştirilemez. Buruda biz varız. Yönetim, teknik heyet, oyuncular ve taraftarımız bütünlük içinde birbirimizi tamamlayarak mücadele ediyoruz. Rakipler bizi fazla önemsemiyordu. Galibiyetler gelince şans dediler ancak üst üste olunca iyi takım olduğumuzu anladılar. İkinci yarı bize karşı daha dikkatli olacaklar.”

Taraftar da devreye girdi

Taraftarlarının muhteşem olduğunu belirten Karşıyaka Antrenörü Tamer Çamlıbel, “İç sahadaki atmosfer mükemmel. Kızlarımızda Karşıyakalılık ruhu var. Deplasmanda seyirci desteği olunca sanki takımda özel bir düğme var ve ona basılıyor. Bambaşka bir oyun ortaya koyuyoruz. Sezon başındaki Maltepe deplasmanında seyircimiz olsaydı orada 2 puan kaybetmezdik. Bundan sonra da disiplin ile çalışıp yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Herşey para değil

Sporda herşeyin para olmadığını belirten Karşıyaka Antrenörü Tamer Çamlıbel, “Ben ekmeğimi bu işten kazanıyorum. Ancak spor da herşey para demek değildir. Ben çok para kazandığımız yerlerde mutsuzdum. Burada yaşadığım mutluluk ve huzur parayla ölçülemez. Altyapıdan gelen oyuncularımız KSK ruhunu parkeye yansıtıyor. Böyle sürmesini istiyoruz. Herkes iyi niyetiyle elinden geleni yapıyor” dedi. “Sezon başı birbirimize alışmakta zorluklar çektik. Birbirizimi anlayınca işler değişti” diye konuştu.