Shukurov'a Mustafa Denizli Kefil

18 Haziran 2014 Çarşamba, 18:46

SHukurov’u, geçen sezon bu ülkede Hazar Lenkeran’ı çalıştıran Mustafa Denizli’nin önerdiği ortaya çıktı.

Karşıyaka’nın sözleşme imzaladığı Azeri Mahir Shukurov’u, geçen sezon bu ülkede Hazar Lenkeran’ı çalıştıran Mustafa Denizli’nin önerdiği ortaya çıktı.

Denizli, Neftçi Bakü’de oynarken takibe aldığı Shukurov için Beşiktaş’tan öğrencisi, Ç.Rize’den yardımcısı olan Yusuf Şimşek’i arayarak, “Azerbaycan’da kalsam ben transfer edecektim. Sağ bek, stoper, ön libero oynayabiliyor, serbest vuruşlarda etkili. Jokerin olur” dediği öğrenildi.

SHUKUROV İMZAYI ATTI (

Yönetim, Azeri oyuncu Mahir Shukurov’u kadrosuna kattı. Daha önce Antalyaspor’da forma giyen 32 yaşındaki defans oyuncusuyla 1+1 yıllık anlaşma sağlandı.

Uzun süredir kendisi ile görüşmelerin sürdüğü Azarbeycan Milli takımının savunma oyuncularından Mahir Şükürov’la bugün bir yıl opsiyonlu iki yıllık sözleşme imzaladık. 12 Aralık 1982, Bakü doğumlu Şükürov; Inter Bakü, FK Karvan, Olimpik Baku, PFC Neftchi Baku, Khazar Lankaran ve Antalyaspor gibi takımlarda forma giydi.53 kez Azerbaycan Milli takımının formasını giyen ve üç gol atan Mahir Şükürov takımımızda Türk asıllı oyuncu statüsünde oynayacak.