Şimdi Sıra Sende Başkan

25 Ağustos 2015 Salı, 08:57

Büyükşehir Belediyesi’nin Gürsel Aksel Stadı’ndaki haklarını bedelsiz olarak tahsis etmesini örnek göstererek Akpınar’a seslendi:
“Karşıyaka Belediyesi de kendilerine ait yerleri Büyükşehir gibi Gençlik Spor Bakanlığı’na bedelsiz olarak devretmesini bekliyoruz”

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yıkımı tamamlanan Karşıyaka Stadı için Karşıyaka Belediyesi’ne seslenerek, “Karşıyaka Belediyesi’nin kendisine ait olan yeri bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devretmesini istedi. Dağ, Karşıyaka Belediyesi’nin kamulaştırma bedeli ister gibi bir tavrının olduğunu söyleyen Dağ, “Biz Karşıyaka Beledediyesi’nin de tıpkı Büyükşehir Belediyesi’nin Göztepe Gürsel Aksel Stadı’na göstermiş olduğu hassasiyetin aynısını göstermesini istiyoruz. Bununlu ilgili de yazı yazıldı. Top artık Karşıyaka Belediyesi’nde” dedi.
Göztepe ve Karşıyaka statlarının yapımının dayanışmayla gerçekleşebileceğini dile getiren Dağ, “Bu stadlar birlik beraberlik içerisinde yapılmalı. Birlikte ürettiğimiz hizmetlerle bu kenti kalkındırır sorunlarını çözeriz. Statlar belediyeler ve hükümet işbirliği içerisinde tamamlanmış olacak. Bunun için tahsise de bu gözle bakılmalı. Bunun sonucunda da İzmir kazanacak. Belediyenin de bu güzel hizmete katkı sunmasını bekliyoruz” diye konuştu. Dağ, “Kulüplerin ve taraftarların da isteğinin bu doğrultuda olduğunu belirterek, “İşin içinde hizmet olduğu için kimsenin engel olacağını düşünmüyorum. Biz siyasetçiler olarak da kamuoyunun istediği noktada hareket etmeliyiz” ifadelerini kullandı. DUYGU ERGÜDEN

Belediye’ye resmi başvuru yapıldı
Gençlik Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu aracılığıyla Karşıyaka Belediyesi’ne yapılan başvurada şu ifadelere yer verildi: “İzmir ili Karşıyaka ilçesi Aksoy Mahallesi hututları içerisinde Bakanlığımızın mülkiyetinde olan 241/2B pafta 96 ve 103 no’lu adalar üzerinde yer alan Karşıyaka Stadı ve Sosyal Tesis binasının yenilenmesine ilişkin olarak yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde; İmar kanununun 15. ve 16. maddesi uygulanmasına istinaden 26675 ada 11 ve 12 parsellerde (24184/404081), (252927/2358892) ihdasen belediyeniz adına oluşan kısımlarının üzerinde Karşıyaka Stadı ve Sosyal Tesisleri yapılmaz üzere herhangi bir kamulaştırma bedeli ödenmeksizin Spor Genel Müdürlüğü’ne statyum olarak kullanıldığı süre boyunca bedelsiz tahsisini yapılmasını hususunda; gereğini arz ederim.”

Bitsin artık bu ızdırap
İzmir’de yaşanan stat krizi nedeniyle adeta göçebe hayatı yaşayan İzmirli futbolseverler stat çilesinin biran önce bitmesini istiyor. Mevcuttaki projelerin hızla devam etmesi ve tamamlanması için tüm engellerin ortadan kalmasını isteyen İzmirli futbolseverler “Yeter artık engel istemiyoruz” diyorlar. Maçların kilometrelerce uzak yerlerde ve gece geç saatlerde bitmesi nedeniyle çile yaşayan İzmirliler, geceleri neredeyse sokaklara mahkum kalıyorlar.

Sabaha karşı dönüyorlar
Statların tamamlanması halinde hem modern sahalarda maçlarını izleyeceklerini, hem de kulüplerinin statların altına yapılacak ticaret alanlarından gelirler elde edeceğini dile getiren futbolseverler, “Bu işin uzamaması gerek. İç saha maçlarımızı yüzlerde kilometre uzaktaki sahalarda oynuyoruz. Neredeyse evimize sabaha karşı dönüyoruz. Futbol kenti İzmir’in bunları haketmediğini düşünüyor, herkesin bu oluşuma destek vermesini diliyoruz” dediler.