Şimşek: Ofoedu Kalacak, Ars'da Kararsız

08 Haziran 2014 Pazar, 13:36

TRANSFER çalışmalarına başlayan Karşıyaka’da teknik direktör Yusuf Şimşek, sözleşmesi devam eden iki yabancıdan Ofoedu’nun kesinlikle takımda tutulmasını istiyor. Şimşek, Ars konusunda ise kararsız. Karşıyaka daha iyi bir santrfor bulması…
TRANSFER çalışmalarına başlayan Karşıyaka’da teknik direktör Yusuf Şimşek, sözleşmesi devam eden iki yabancıdan Ofoedu’nun kesinlikle takımda tutulmasını istiyor. Şimşek, Ars konusunda ise kararsız. Karşıyaka daha iyi bir santrfor bulması halinde Hollandalı futbolcuyla vedalaşabilir. Yönetim, Ofoedu’nun geçen sezondan sarkan alacağını bu hafta içinde yatırarak oyuncuyu takımda tutacak. Ofoedu kalırsa bu ligde üst üste iki sezon kadroda yer alan ilk yabancı olacak. Nijeryalı futbolcu yeşil kırmızılı formayla 8, Ars 9 gol kaydetti.

İç ve dış transferde yaptığı görüşmelerden henüz sonuç alamayan yönetim yeni haftayla birlikte gaza basacak. Burak ve Ahmet’le ilk görüşmede anlaşamayan teknik heyet Servan, Erdi, Mustafa ve Caner ile görüşme yapacak. Mustafa ile Caner’in kalma ihtimali zayıf. Dış transferde Fethiyeli Onur Okan ve Çaykur Rizespor’lu Loriya’dan eli yanan Karşıyaka yine geçen yıl Fethiyespor’da oynayan Artun Akçakın’ı gündeme aldı. Gençlerbirliği’den kiralık olarak Fethiye’de forma giyen, Bucaspor’un da talip olduğu 21 yaşındaki forvet ligde 8 gol attı.