Şimşek'in Hayali Şampiyonluk

18 Nisan 2014 Cuma, 15:16

Takımımızla gelecek sezon için yeniden el sıkışan Yusuf Şimşek, ”Teknik direktör olarak ilk şampiyonluğumu burada yaşamak istiyorum! dedi. Futbolculuk döneminde Süper Lig’de Fenerbahçe ve Beşiktaş, PTT 1’inci Lig’de ise Tekden Denizlispor formasıyla şampiyonluk kupasını kaldıran Şimşek, “Teknik direktörlük kariyerimde Turgutluspor’a Play off oynattım. Geçen yıl Çaykur Rizespor’da Mustafa Denizli’nin yardımcısı olarak PTT 1’inci Lig şampiyonluğu gördüm. Karşıyaka şampiyonluk yaşamak istiyorum ” dedi.
Karşıyaka’nın mali şartlarının farkında olduğunu belirten Yusuf Şimşek, şampiyonluk hayaliyle kulübün borç yükünü artıracak hamleler yapmamak gerektiğinin altını çizerek, ”Süper Lig’e planlı, doğru adımlarla, altyapı ve A takımda sağlıklı yapılanmayla çıkmazsan kalıcı olamazsın. Karşıyaka’da yıllarca altyapılara gereken önem verilmemiş. A takıma her sezon onlarca futbolcu gelip gitmiş. Hedefimiz kadro iskeletini koruyarak yapıya uygun, nokta transferlerle yeni sezona hazırlanmak olacak” şeklinde konuştu.
TEK ÖZLEMİ AİLESİ
Karşıyaka teknik direktörü Yusuf Şimşek, İzmir’deki tek sıkıntısının aile hasreti olduğunu söyledi. Çocukların okulunu değiştirmemek için eşinin İstanbul’da kaldığını belirten genç teknik adam, her fırsatta ailesinin yanına gittiğini belirtti. Yusuf Şimşek, eşi Nilüfer Hanım’la yeşil kırmızılıların Sakız Adası ziyaretinde hasret giderdi.
AVRUPA’DA OYNARDIM
Türk futbolunun son 20 yıldaki en büyük yeteneklerinden olarak gösterilen Yusuf Şimşek, kariyerinde pek çok pişmanlığı olduğunu söyledi. Şimşek, “Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi takımlarda şampiyonluk yaşadım ama 7 kez A Milli formayı giydim. Yeteneklerimin farkındaydım. Daha istikrarlı olsaydım Avrupa’nın en büyük takımlarında oynardım” dedi.
KOMŞUDA BÜYÜK İLGİ
Yunanistan’ın Sakız Adası temsilcisi Lailapas’la 1930 yılında şiddetli yağmur yüzünden 3’üncü dakikada tatil edilen dostluk maçını 84 yıl sonra tamamlamaya hazırlanan Karşıyaka heyeti, adada ilgiyle karşılandı. Lailapas ve Sakız Adası Belediyesi yetkilileri, maçın oynanacağı Fafalio Stadını gezdirdikleri yeşil kırmızılıları Lagada’da ağırladı. Karşıyaka ve Lailapaslılar iki takım tezahüratlarını söyleyerek eğlendi.