Sıra Sende KAF-KAF

28 Ekim 2017 Cumartesi, 08:36

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta Karşıyaka taraftarının istifaya davet ettiği kulüp başkanı Mutlu Altuğ, direnmeye devam ediyor. Banahene’ye olan borcu ödeyemeyerek 3 puan cezası alan, ardından Ulusal Kulüp Lisansı belgesini alamadığı için 3 puanı daha silinen yeşil-kırmızılılarda hafta başında taraftarların başlattığı ‘Karşıyaka Savaşıyor’ kampanyasıyla Okan Şahingöz’ün yetiştiricilik bedeli Hollanda’nın 3 ayrı kulübüne ödenerek 9 puan silme cezası bertaraf edilmişti.
Türkiye’nin dört bir yanından kampanyaya destek bulan ancak Mutlu Altuğ başkanlığındaki mevcut yönetimden hiç bir katkı göremeyen taraftarlar, “Yönetimin 18 ayda yapamadığını taraftarlar 3 günde yaptı. Daha güçlü bir yönetim istiyoruz” diyerek Altuğ ve yönetimini acil olarak istifaya davet etmişti. Ancak tüm eleştirilere rağmen görevi kaybetme endişesi yaşayarak seçim maddesi eklemeden olağanüstü genel kurul tarihi alan Karşıyaka yönetimi, 15 Kasım’da şirketleşme yetkisi almak için delegelerin huzuruna çıkmaya hazırlanıyor. Transfer yasağını kaldıramayan, eski borçlara çözüm bulamadığı için sürekli puan silme korkusu yaşayan Karşıyaka’da Mutlu Altuğ, sosyal medya üzerinden sürekli istifaya davet ediliyor.

SIRA SENDE KAF-KAF

7’den 77’ye tüm Türkiye’nin katıldığı büyük bir organizasyona imza atarak 340 bin lirayı bulan borcu 3 günde kapatan taraftarlar şimdi aynı başarıyı futbolculardan bekliyor. Ligde 7 haftadır 3 puan alamayan yeşil-kırmızılılar yarın deplasmanda Kahramanmaraş’ın konuğu olacak.

PRİME ZAM VAR

6 puanı silinmesiyle 1 puanla 17. sıraya gerileyen Karşıyaka, 6 puanla 15. basamakta yer alan Kahramanmaraşspor’u yenerek hem taraftarların yüzünü güldürmek hem de tehlikeli bölgeden uzaklaşmaya çalışacak. Futbolcuların bir bölümüne hala peşinat ödemesi yapamayan KSK yönetimi futbolcuları motive etmek için galibiyet primini 5 bin liraya çıkaracağı öğrenildi.

KÜME DÜŞME SÖZ KONUSU DEĞİL

Atilla Güneş’in istifasından sonra sezon sonuna kadar sözleşme imzalanarak göreve başlayan teknik direktör Halim Okta, Karşıyaka’nın küme düşme gibi bir korkusunun olmayacağını söyledi.

Okta, “Takımımdan umutluyum. Çocukların üzerinde skordan dolayı olumsuzluklar var. Hafta boyunca bunu aşmaya ve moral yüklemeye çalıştık.
KSK’yi ve futbolcuları takip etmiştim. Bu takımın belli bir potansiyeli var. Geçen sezon imkansızlıklara rağmen kendini ispatlamış ve Play-Off’u son haftalarda kaçırmış bir kadroya sahibiz. Şanssızlıklar var ama kısa sürede bunu aşacağız” dedi.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ ZAMANI

Ligde 9 maçta 1 galibiyet 4 beraberlik alıp 7 puan toplamasına rağmen 6 puan silme cezası alan Karşıyaka, Kahramanmaraş’ta yeni bir başlangıç yapmaya çalışacak. Taraftarların da bu zorlu deplasmanda futbolcuları yalnız bırakmamak için otobüsle Maraş’a gelecekleri öğrenildi.