Son 5 Yılın Hesapları Denetlensin

12 Mayıs 2016 Perşembe, 22:04

Karşıyaka Spor Kulübü’nde mevcut başkan Fatih Diniz’den önce bu görevde bulunan Ali Erten, son kongrede kulüp hesaplarının uluslararası bir bağımsız denetim şirketine incelettirilmesi tekliflerinin hala geçerli olduğunu bildirdi.

Erten, yaptığı yazılı açıklamada, kulübün mali hesapları üzerinde yalan, yanlış ve son derece bilgisizce çeşitli spekülasyonlar yapıldığını belirtti.

Kulübün mevcut borç yükünün son 10 yılın hesapsız, kontrolsüz ve denetimsiz harcamalarının ürünü olduğunu bildiren Erten, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Hal böyleyken sadece 7 ay görev yapan bir önceki yönetim kurulumuz, her türlü insaf boyutlarını aşarak, sanki bütün borçlardan sorumluymuş gibi algı yaratılmaya çalışılmaktadır. Oysa dönemimizde kulüp borçlarımız, son 10 yılda ilk kez aşağıya çekilmiş, Karşıyaka Spor Kulübü’nün her kuruşuna özenle sahip çıkılmıştır. Bizden sonraki 4 aylık süreçte borcun nerelere geldiğini de hep birlikte göreceğiz. 29 Aralık 2015’teki kongrede, kendi dönemimiz dahil olmak üzere en az 5 yıl geriye giderek, bütün kulüp hesaplarının uluslararası bir bağımsız denetim şirketine incelettirilmesi teklifinde bulunmuştuk. Ancak kabul görmemişti. Bu teklifimiz bugün için de aynen geçerlidir.”

Erten, 14-15 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü genel kurulda bu doğrultuda bir karar alınmasının şart olduğunu savunarak, “Görelim bakalım bu borçlar nasıl oluşmuş, kimler, neler yapmış, bugünlere nasıl gelinmiş. Her Karşıyakalı bunu öğrenme hakkına sahiptir. Genel kurulu ve divan kurulunu bu konuda gereğini yapmaya davet ediyoruz. Böylece, spekülasyon, yalan ve mesnetsiz haberlere genel kurulca gereken cevap verilmiş olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Erten’in açıklamasında eski yönetim kurulu üyelerinden Cengiz Bakır, Lütfi Kılıç, Mehmet Yıldırım, Cüneyt Başak, Osman Kırkpınar ve Hakan Düzdemir’in de imzaları yer alıyor.

Karşıyaka Spor Kulübü’nde 14-15 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü genel kurul öncesinde henüz bir aday bulunmuyor.