Stat inşaatı başlıyor

12 Temmuz 2014 Cumartesi, 09:16

Bakanlık yetkilileri ve Karşıyaka kulübü yönetimi önceki gün Ankara’da bir araya gelirken, toplantı sonrası yüklenici firmaya işin hızlandırılması talimatı verildi.

Belediye karşı çıkıyor
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Karşıyaka Belediye Başkanı Mutlu Akpınar’ın şiddetle karşı çıktığı Yalı Caddesi’ne yapılacak stad için çalışmalar başlıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri, önceki gün Ankara’da bir toplantı düzenlerken, değerlendirme sonunda stadın yapımını yürütecek firmaya çalışmaların acilen başlaması için talimat verildi.

Hemen başlanacak
Karşıyaka Stadı’nın yerine inşa edilecek yeni stad ve 7 bin metrekarelik alanda gelir getirici tesisler için yapılan değerlendirme toplantısında Bakan yardımcısı Metin Yılmaz, “Toplantıya katılan herkes bu stadın acele yapılmasını istediğine göre hızlandırılması şart oldu. Bu nedenle de iş hemen başlayacak ve verilen sürede tamamlanacak” yorumunu yaptı. Ankara’daki toplantıya Gençlik Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Tesislerden Sorumlu Genel Müd. Yard. Dursun Türk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İzmir İl Müdürlüğü Tesislerden Sorumlu Şube Müdürü Fatih Işıkhan, müteahhit firma temsilcisi Ufuk Bekdemir, Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Karşıyaka Kulübü Başkanı Fatih Diniz, projeyi geliştiren KSK eski asbaşkanı Ali Erten katıldı.

Fatih Diniz “Yeter!” dedi
Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, “Kulüp olarak ‘Oraya ya da buraya yapılsın’ diyecek durumda değiliz. Bize kalırsa hem Ömekköy’e hem Yalı’ya yapılsın.” dedi.

Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, stad konusunda kendileri dışında gelişen olaylara müdahale edemeyeceklerini belirtti. “Yer belirleme lüksümüz yok” diyen Diniz, “Bu konudan artık baygınlık geldi. Her kaftadan bir ses çıkıyor. Kulüp olarak fikir beyan edemeyiz. Kimse kulübü farklı noktalara çekmeye çalışmasın.” dedi.

Örnekköy’de işaret ettiği stada karşı olmadıklarını belirten Diniz, “Hem Örnekköy’e hem Yalı’ya yapılsın. Yalı’daki stad için para ayrılmış, proje çizilmiş. Kulübün bir dikili ağacı yok. Ben de bir taraftar olarak artık stad istiyorum. Bir an evvel yapmak istiyorlar, biz engellemeyiz.” diye konuştu.

Kaynak: Habertürk