Stat İsyanı Danıştayda

26 Şubat 2016 Cuma, 08:13

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava nedeniyle stadın inşaat çalışmalarının durdurulması, TOKİ’nin de yüklenici firmadan şantiyeyi terketmesini istemesiyle yeşil-kırmızılı camiada sinirler gerildi. Statlarına biran önce kavuşmak isteyen Karşıyakalı taraftarlar ‘Danıştay’ı mektup yağmuruna tutuyoruz’ başlığıyla sosyal medyada kampanya başlatırken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu da eleştiri yağmuruna tuttular. Taraftarlar sosyal medyada tüm camiayı göreve çağırıp hep birlikte mücadele etmeye çağırdı.

Danıştay’a mektup yağmuru

Bildiride, “Haydi Karşıyaka, Danıştay’ı mektup yağmuruna tutuyoruz. Ankara’daki Danıştay 13. Daire Başkanlığı’na mektup yazıyoruz, Dosya No: 2016/485. Unutma! Ya Aziz davadan vazgeçecek, ya da Danıştay’a giden dava geri dönecek! Herkes üzerine düşeni yapmalı… Mücadeleye devam…” denildi. Karşıyaka taraftarları ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da sosyal medyadan göndermeler yaptı. Yeşil-kırmızılılar Kılıçdaroğlu için, “Sayın Kılıçdaroğlu… Karşıyaka’dan milletvekilisiniz. O zaman görev başına! Burası Türkiye’nin diğer yerlerine benzemez. Atadığınız adamın açtığı dava, stat sürecini ne hale getirdi, görüyorsunuz! Dava açıldığı ilk zamanki eksiklerin hepsi de tamamlanmış. O zaman bu neyin inadı? Yaptığı rezilliği temizleyin!” dedi.

Rövanşı mutlaka alacağız

Taraftarlar Aziz Kocaoğlu’na tepkilerinin her geçen gün artacağını de belirterek, “Halka rağmen siyaset mi? O zaman gerçekten sizler için işler hiç iyi gitmiyor olacak. İskandinav Ata sözü der ki: Sigara bir gün mutlaka öcünü alırmış. Biz de Karşıyakalılar olarak sizden mutlaka rövanşı alacağız. Sanırım ne demek istediğimizi anlamışsınızdır” denildi.