Takım Değil Ordu Kuruldu

27 Ocak 2016 Çarşamba, 11:15

Karşıyaka sezon başında 20, devre arasında 14 oyuncu transfer etti. Altyapı ve geçen sezondan kalan 10 futbolcuyla birlikte bu sezon 44 oyuncuyu kadrosuna katarak, ilginç bir rekora imza attı
13 yıllık PTT 1. Lig tarihinde en zor günlerini yaşayan ve 19. haftayı 13 puanla son sırada geçerek Kurtuluş Savaşı veren Karşıyaka, bu sezon adeta takım değil, ordu kurdu. Sezona teknik direktör Cüneyt Dumlupınar’la başlayan ve 20 yeni transferi kadrosuna katan Kaf-Kaf, bu kadroyla beklediği çıkışı gerçekleştiremediği gibi ligin dibine demir attı. Kötü gidiş, önce teknik kadroda değişiklik getirdi.

Çalkantılı günler

Cüneyt Dumlupınar’ı gönderip, Kemal Özdeş’i dümene geçiren yeşil-kırmızılı İzmir temsilcisi bu teknik adamla da mesafe alamayınca, son 2 hafta takımı Hüseyin Hamamcı’ya emanet edip, devre arasını beklemeye başladı. Devre arası KSK için baştan aşağı değişim dönemi oldu. Kulübün başına Fatih Diniz başkanlığındaki yönetim, takımın başına Teknik Direktör Yusuf Şimşek ve ekibi geçti.

4 ayrı takım yapar

İlk yarıdaki 13 puan sonrası beğenilmeyerek gönderilen futbolcuların yerlerine yenileri transfer edildi. Yönetim ara transfer döneminde takımın başına getirdiği Yusuf Şimşek’in isteği doğrultusunda 14 transfer yaptı ve Kurtuluş Savaşı’nı resmen başlattı. Sezon başında takımda kalan Ali Kemal Özkan ve Okan Şahingöz’e altyapıdan A takıma katılan 8 futbolcu daha eklenince bu sezon Karşıyaka forması giyen oyuncu sayısı ise 44’e yükseldi.

Kaynak: Yeni Asır