Takımdaki Sorun Hem Bedensel, Hem Zihinsel

23 Mart 2016 Çarşamba, 15:04

PTT Birinci Lig’de son sırada yer alan Karşıyaka’nın bu sezonki beşinci teknik direktörü olan Soner Tolungüç, “Takımda sorun hem bedensel hem de zihinsel” dedi.

Son 15 maçta sadece 1 galibiyet alabilen yeşil kırmızılı ekipte geçen hafta göreve başlayan Soner Tolungüç, “Futbolcularda aidiyet duygusu, takım ruhu tam olarak oturmamıştı. Kazanamamanın güvensizliğiyle belli dakikalardan sonra oyun ritmi düşüyor. Hatlar arasında kopmalar oluyor. Rakipler bizden daha hazır durumda. Eşit şartlarda mücadele olmuyordu. Önce takım olmaya çalışıyoruz. Hedeflediğimiz düzeyin yüzde 70’ini bile yakalasak yenemeyeceğimiz takım yok” dedi.

Yeşil kırmızılı ekibinde sakat oyuncuların milli maç yüzünden lige verilen arada iyileşip hazır hale gelmesi için çaba harcandığını belirten Soner Tolungüç, futbolcuların antrenmanlardaki istek ve arzusundan çok memnun olduğunu belirtirken şunları söyledi:

“Arayı en iyi şekilde iyi değerlendirip takım ruhunu geri kazanacağız. Fiziksel olarak bir basamak olsun, yukarı çıkmaya çalışacağız. Futbolculara bireysel ve toplu olarak zihinsel terapi de yapıyoruz. Futbolun ciddi bir iş olduğunu, işimize daha çok saygı göstermemiz gerektiğini söylüyoruz. Çalışmaların meyvesini lider Adanaspor’la oynayacağımız maçta alacağız. Benim olduğum yerde pes etmek yok.”