Takımın çalışmasından ve gelişiminden memnunum

Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, takımın çalışmasından ve gelişiminden memnun olduğunu ifade etti.

16 Eylül 2013 Pazartesi, 08:28

ufuksaricaPınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, takımın çalışmasından ve gelişiminden memnun olduğunu ifade etti.
Bursa’da düzenlenen 13. Uluslararası Cevat Soydaş Turnuvası’nın finalinde Alman ekibi Ewe Baskets Oldenburg’u 83-76 yenerek turnuvayı birinci tamamlayan Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Takımın çalışmasından ve gelişiminden memnunum” dedi.
Sarıca, Bursa’daki turnuvanın kendileri açısından iyi geçtiğini belirterek, kazanmak veya kaybetmekten daha çok maçların oyun düzenlerini oturtma açısından verimli geçtiğini söyledi. Turnuvayı birinci tamamlamalarının kendilerine moral verdiğini kaydeden Sarıca, “Turnuva çalıştıklarımızı uygulamaya dökme açısından önemliydi. Son gün yendiğimiz rakibimiz Avrupa Ligi ön elemesi oynayacak hazır bir ekipti. Onlara karşı iyi oynamamız, ilerisi için ümit verdi. Turnuvada genç oyuncularımızı daha fazla görme fırsatımız oldu. Egemen Güven ve Mert Celep’in performanslarından umutluyum. Esteban’ın da katılmasıyla bu hafta tam takım halinde olacağız. Çok daha organize olmamız gereken günler için daha iyi oynamamız, basketbolumuza her geçen gün bir artı katmamız gerekiyor. Ekim başında hem lige hem de Türkiye Kupası’na hazır olmak istiyoruz. Takımın çalışmasından ve gelişiminden memnunum” ifadelerini kullandı.

Karşıyaka Mutlu Demir’i Kiralayacak
Sarıca, Galatasaray Liv Hospital’dan Mutlu Demir’i kiralamak için prensipte anlaştıklarını, imzaların atılmasının ardından Mutlu Demir’in takıma katılacağını sözlerine ekledi.
Anadolu Efes altyapısında yetişen 26 yaşındaki pivot Mutlu Demir, 18 yaşında A Takımla ilk maçını 16 Ekim 2005’de Pınar Karşıyaka’ya karşı oynadı. Tecrübeli oyuncu daha sonra Beykozspor, Banvit, Selçuk Üniversitesi, Oyak Renault, Medical Park Trabzonspor ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde forma giydikten sonra bu sezon başında Galatasaray Liv Hospital’a tranfsfer oldu.