Taraftar ilgi Göstermedi

15 Nisan 2016 Cuma, 15:22

Yeşil-kırmızılı taraftarlar karşılaşmaya fazla ilgi göstermedi. Az sayıda taraftar takımlarına Giresun karşısında destek verdi.

Maçı toplam 370 taraftar izledi. 345 Karşıyaka taraftarı tribünde bulunurken, Giresun’dan gelen 24 seyircide takımlarını destekledi. Maç öncesi oyuncular soyunma odasına giderken bir grup taraftarın protestosuyla karşılaştı. Oyuncuları protesto eden taraftarlar, tribünde “Bizi çok üzsen de senden asla vazgeçmedik” yazılı pankart açtı. Yeşil-kırmızı aşıkları, “Şampiyon olasın diye sevmedik, Karşıyakam seni hiç terk etmedik. Gemi batarken önce fareler kaçar.
İşte yine yanında gerçek taraftar” sloganıyla maç boyu tempo tuttu. Karşıyaka-Giresunspor karşılaşmasını izleyenler arasında son olarak Hindistan Ligi’nde Pune City forması giyen, F.Bahçe’nin eski yıldızlarından Tuncay Şanlı ile yine Beşiktaş’ın yıldızlarından Çağdaş Atan da vardı. Sezonun ilk yarısında yeşil-kırmızılı formayı giyen Tugay Kaçar dün Giresun forması ile eski takımına karşı görev yaptı. Öte yandan Göztepe derbisinde disiplin kuruluna sevk edilen Karşıyaka’nın cezası belli oldu. Yeşil-kırmızılı kulüp 30 bin lira para cezası aldı. Derbide tribünde olan yeşil-kırmızılı taraftarlar pazartesi günü oynanacak olan Denizli maçında tribündeki yerini alamayacak.(