Taraftar Yine Görev Başında

Eski oyuncularına borçlar yüzünden üç sezondur transfer yasaklısı olan KSK’ye taraftarları düzenlenen kampanyalarla 1 milyon TL destek verdi, gücünü gösterdi.

16 Haziran 2020 Salı, 08:15

TFF 3. Lig 2. Grup’ta Play-Off mücadelesi veren Karşıyaka’da yönetim, şahşalı günlerine dönmek için yoğun çaba harcarken, 3 yıldır transfer yasaklısı olan İzmir’in 108 yıllık çınarına en büyük destek taraftarından geldi. Yeşil-kırmızılı kulübün son yıllarda yaşadığı ekonomik krizi atlatması için yapılan kampanyalara 12. gücü can suyu oldu. Kaf-Kaf sevdalıları son yıllarda yapılan organizasyonlarda kulübe 1 milyon TL kaynak sağladı. KSK taraftarı, 2016 yılında 2. Lig’de oynanan Menemenspor maçı öncesinde 100 TL’den hatıra bileti organizasyonu düzenledi. Kulübe 370 bin TL gelir sağladı. 2018 yılında eski oyuncularına borçlar yüzünden kulübe tarihinde ilk kez puan silme cezası geldi. Taraftarlar bu kez düzenlediği uzun soluklu kampanyayla 78 bin Euro (600 bin TL) kaynak yaratarak Okan Şahingöz’ün üç kulübe yetiştiricilik bedelini ödeyerek 9 puan silme cezasının önüne geçti. Geri kalan 24 bin Euro ile de Kahe’ye ödeme yapıldı.

DURIC İÇİN DE KAMPANYA

Taraftarlar son olarak Play- Off hattında olan takımın oyuncularına maddi destek sağlamak için bir kez daha harekete geçti. Şuana kadar 78 bin TL toplanırken, paralar da kulübe teslim edildi. Karşıyaka Taraftar Derneği Başkanı Okan Kırmacı ve Çarşı Grubu Lideri Taner Ütüklerli, “Biz her zaman maddi ve manevi kulübümüzün yanında olan taraftarız. FIFA’da son kalan dosyamız olan Igor Duric’e de ödeme yapabilmek için bir kampanya yapacağız” dedi.

KARŞIYAKA ÇARŞI GRUBUNDAN AÇIKLAMA

Bugüne kadar taraftar olarak kulübümüze verdiğimiz maddi destekleri alt alta yazsak “milyon” la ifade ederiz(manevi desteğimizin bedeli zaten ölçülemez)

Bu destekler için bugüne kadar ne zaman çağrı yapsak taraftarımız (kulüp başkanı,belediye başkanı,eski kulüp başkanı,eski kulüp yöneticileri,siyasiler dahil herkes sadece taraftar kimliği ile) kayıtsız şartsız destek verdi.Herkesten Allah razı olsun,hakları helal olsun.

Şimdi yine bir çağrı var :
Yabancı Futbolcu ödemesi (İGOR DURİÇ. 170 BİN €, SON GÜN 12 TEMMUZ) için yeni bir kampanya başlatıyoruz.

Ve kulüp başkanımız Turgay BÜYÜKKARCI taraftar kimliği ile 200.000 TL katkıyla kampanyanın ilk desteğini atıyor.
Salgın yüzünden yaşanan ekonomik dar boğaz malumumuz ama, sevdamız hangi salgını hangi hastalığı hangi sıkıntıyı yenemez ki.

Her şey KARŞIYAKA için…

İş Bankası Girne Aksoy Şubesi
Hesap İsmi : Karşıyaka Basketbol Altyapı Derneği

TR 06 0006 4000 0013 4790 4614 94