Taraftara Hayran Kaldım

17 Ağustos 2016 Çarşamba, 14:30

Pınar Karşıyaka’nın Antwerb’den transfer ettiği yeni 1 numarası Kevin Dillard, yeşil kırmızılı taraftarlarla buluşacağı günü iple çekiyor.

İzmir’e gelerek takımla ilk antrenmana çıkan 27 yaşındaki point guard, iki sezon önce VEF Riga’da forma giyerken Eurocup’ta Beşiktaş’la İstanbul’da karşılaştıklarını hatırlatırken şunları söyledi:

“Pınar Karşıyaka taraftarının çok ateşli olduğunu duydum. Buraya gelmeden önce internette Pınar Karşıyaka’nın maçlarını izlerken hayran kaldım. Biran önce sezonun başlamasını istiyorum. Takımımın başarısı için sahada her şeyimi vereceğim.”

Yeni sezon öncesi 5 yabancı transferi yapan Pınar Karşıyaka’da kısa forvet Dajuan Summers’ın yarın ilk çalışmaya çıkacağı, J’Covan Brown, Josh Boone ve Mateusz Ponitka’nın da önümüzdeki haftaya kadar takıma katılacağı bildirildi.

Yeşil kırmızılılar, geçen sezonki kadrodan kalan tek yabancı olan Colton Iverson’u da çalışmalara davet etmişti. Yönetim, Iverson’ın kontratını, feshetmek için görüşmelerini sürdürüyor. Pınar Karşıyaka, sezona İzmir, İstanbul ve Yunanistan’daki özel turnuvalarla hazırlanacak.