Tebrikler Kaf-Kaf’ın Gençlerine

07 Haziran 2016 Salı, 06:58

Altyapılar Türkiye Şampiyonası Genç Kızlar finalinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da güçlü rakibi Eczacıbaşı’na yenilen Karşıyaka, kupayı alamasa da gösterdiği performansla alkışı hak etti. 2 oyuncusunun sakatlığı KSK’yi kupadan etti
Altyapılar Türkiye Şampiyonası Genç Kızlar kategorisinde Halkbank’ı yenerek adını finale yazdıran Karşıyaka, kupayı son maçta geçen yıl olduğu gibi yine Eczacıbaşı’na kaptırdı. Gaziemir Fuar İzmir’de kurulan voleybol salonunda oynanan final maçına Karşıyaka taraftarları büyük ilgi gösterdi. Karşıyaka’nın en etkili silahı Yasemin’in henüz maçın başında dizinden sakatlanıp oyun dışı kalması, ilk setin sonunda Buse’nin de sakatlanarak bir süre kenarda tedavi olması yeşil-kırmızılıların elini kolunu bağladı. Üst üste gelen sakatlıklarla morali bozulan Kaf- Kaf ilk seti 25-14 kaybetti ve 1-0 geriye düştü.

Gösterdikleri çaba alkış aldı

İkinci sette de güçlü rakibi önünde bir türlü toparlanamayan KSK teknik molaları 8-3 ve 16- 9 geride kapattı. Ancak müthiş bir geri dönüş yapan Kaf-Kaf skoru 19-19’a getirse de Eczacıbaşı 6-0’lık bir seri yakalayarak seti 25-19 kazandı ve 2-0 öne geçti. Son sete de Eczacıbaşı iyi başladı ve ilk teknik molayı 8-2 önde kapattı. Toparlanan Karşıyaka 6-1’lik seri yakalayıp durumu 9-8’e getirse de yeniden farkı açan İstanbul ekibi ikinci teknik molaya da 16-10 üstün girdi. Farkı koruyan Eczacıbaşı 25-17 ile maçtan 3-0 galip ayrılarak Türkiye şampiyonu oldu, Karşıyaka ise yine 2. likle yetindi.