Telekomun Hatlarını Kestik

Beko Basketbol Liginin 22. haftasında evimizde Türk Telekom ile maçın başından sonuna üstün oynadığımız karşılaşmada maçı 90 – 80 kazandık.

15 Mart 2014 Cumartesi, 19:57

Beko Basketbol Liginin 22. haftasında evimizde Türk Telekom ile maçın başından sonuna üstün oynadığımız karşılaşmada maçı 90 – 80 kazandık. Yeşil-kırmızılılarda 21 sayı üreten Batista ve 19 sayı kaydeden Diebler galibiyette başrolü oynadı.

Maçın 2’nci dakikasında Barış’la girdiği ikili mücadelede kendini yerde bulan Polat Kaya sakatlanarak oyunu terk etmek zorunda kaldı. Dizinden sakatlanan başarılı oyuncunun yan bağlarında kopma şüphesi bulunduğu bildirildi. Pınar Karşıyaka, Barış ve Diebler’ın dış atışlarıyla oyuna ağırlığını koyduğu ilk periyodu, konuk ekipten Kerem Tunçeri’nin üç sayılık basketlerine rağmen 22-20 önde tamamladı. İkinci çeyrekte rakibinin sayı üretmesine izin vermeyen ev sahibi ekip bu kez Can’ın etkili oyunu ve Dixon’ın skora katkısıyla farkı açarak soyunma odasına 48-33 önde girdi. Üçüncü periyotta Can, Dixon ve Batista’nın sayıları karşısında farkı eritemeyen Türk Telekom, Shipp ve Bogdonovic’le etkili olsa da son çeyreğe 17 sayı geride girdi: 71-54. Final periyodunda Diebler’ın üç sayılık basketleri ve Batista’nın pota altındaki etkili oyunuyla üstünlüğünü koruyan Pınar Karşıyaka müsabakayı 90-80 kazandı
basket1

 

basket2

 

basket3