Toki ile Anlaşma Sağlandı

01 Mayıs 2014 Perşembe, 09:19

8 ve 29 Ocak’ta ihaleleri yapılan Karşıyaka ve Göztepe statları için dev adım atıldı ve dün firmalarla TOKİ arasındaki anlaşma gerçekleşti.

İzmir’de inşa edilecek iki yeni stat için dün beklenen haber geldi. 28 ve 29 Ocak’ta yapılan ihalelerin ardından Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 15 bin kişi kapasiteyle yenilenecek Karşıyaka İlçe Stadı için Ali Acar İnşaat ve Göztepe Gürsel Aksel Stadı’nı yapacak Doyap Yapı’yla sözleşme imzaladı. Bu gelişmenin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı da firmalara yer teslimini yaptı. Statlarda kiracı durumundaki Karşıyaka ve Göztepe kulüpleri ise projelerde istedikleri değişiklikleri TOKİ’ye iletecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ruhsat için başvuruda bulunacak olan firmalar ise onay çıkmaması durumunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ruhsat alma yolunu izleyecek. Firmaların ruhsat sorununu 2 ay içinde çözerek şantiyelerini kurup temel atmayı planlıyor. Doyap Yapı’nın patronu Selahattin Doyuran ve Ali Acar İnşaat Genel Müdürü Ufuk Bekdemir, İzmir’e kalıcı ve 7 gün yaşayan arenalar inşa edeceklerini ifade etti. YENİ ASIR

KULÜPLER ARAYIŞTA

KARŞIYAKA ve Göztepe inşaat sürecine giren stat projeleri yargıya taşınmadığı takdirde önümüzdeki 2-3 ay içinde tesislerini boşaltacak. Kaf-Kaf voleybol ve tenis için belediyenin kapısını çalacak. Proje kapsamında tGürsel Aksel sınırlarındaki spor salonuna dokunulmayacak Göz-Göz ise altyapılar için belediyeden destek istiyor.