Transfer Yasağı Kalktı, Lisanslar Çıkıyor

20 Ocak 2016 Çarşamba, 19:53

Kulübün eski futbolcularına ve teknik direktörlerine olan borçlar sebebiyle transfer yasağı alan ve yeni transferlerine bir türlü lisans çıkartamayan Karşıyaka’da yasak sonunda kalkıyor.

PTT 1. Lig’e tutunma mücadelesi veren ve kadroda yeni bir yapılanmaya giden Karşıyaka, pek çok transferi bitirmesine rağmen oyunculara lisans çıkartamamış, ligin ikinci devresinin ilk maçında yeni transferlerini oynatamadığı Adana Demirspor maçını da kaybederek ciddi bir yara almıştı.

Kulübe transfer yasağı gelmesine sebep olan 955 bin liralık borcun ödenmesi için çalışmaların tamamlandığını belirten Futbol Şube Yöneticisi Korhan Yetiş, “Yöneticilerimizin katkısıyla, tamamen öz kaynaklarımızı kullanarak borcu ödemek için gerekli parayı topladık ve bankaya paranın federasyona aktarılması için gerekli talimatı verdik. Banka parayı aktarabilirse bugün, yetiştiremezse yarın transfer yasağı kalkacak ve oyuncuların lisansları çıkacak” diyerek taraftara müjdeli haberi verdi.
Karşıyaka’nın yeni transferlerinin bu hafta ligde oynanacak Şanlıurfaspor karşılaşmasında sahada olması bekleniyor.

Lisanslar Çıkmaya Başladı

Can Erdem, Efe Halil Özarslan, İbrahim Kaş, Mustafa Aşan, Youssef Yeşilmen, Abdel Rhamane Khalil Diarra, Şahin Aygüneş’in Lisansları az önce TFF resmi sitesinde yayınlandı