Transfer Yasakları Kaldırıldı

08 Ocak 2016 Cuma, 18:13

Mali sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren Yeşil-Kırmızılılar’da Fatih Diniz başkanlığındaki yeni yönetim, yarattığı 975 bin TL’lik kaynakla eski futbolcularına ve teknik adamlarına ödediği parayla transfer yasağını kaldırdı. Galatasary’la kupa mesaisi karşılaşacak olan Kaf Kaf’ın prensip anlaşmasına vardığı isimlere lisans çıkarmak için düğmeye bastı.

Ziraat Türkiye Kupası E Grubu’nda yarın Galatasaray’a konuk olacak Karşıyaka, son dakikada gelen yeni transfer yasağı sürprizini de aştı. Eski futbolcularından Murat Ocak ve geçen sezon bir dönem takımı çalıştıran Ayhan Akman’a olan borç nedeniyle transfer yasaklısı olan Yeşil -Kırmızılılar, bu parayı ödemeye hazırlanırken 2009-2011 arasında forma giyen Okan Öztürk ve 2012-13 sezonunda teknik direktör olarak görev yapan Cihat Arslan’ın da alacakları Türkiye Futbol Federasyonu kanalıyla kesinleşti.

Yeni transferler yetişecek

Kendi içinde kaynak oluşturan Fatih Diniz başkanlığındaki yeni yönetim, 975 bin TL ödeme yaparak yasağı kaldırdı. PTT 1.Lig’de ilk yarı sonrası 11 futbolcunun takımdan ayrıldığı, Berkay Can ve Tayfun’un sakat olduğu Yeşil-Kırmızılılar, Galatasaray randevusuna kadar yeni transferler Mustafa Aşan, Ömer Kandemir, Efe Halil Özarslan ve Youssef Yeşilmen’e lisans çıkartarak kadroyu tamamlamaya çalışacak. Transferde hareketli günler yaşayan Kaf Kaf, Antalyaspor’dan Bosnalı sol bek Kvesic, sağ kanat Şahin Aygüneş ve Fildişi Sahilli stoper Abdel Diarra’yı bekliyor.

Hamamcı’ya 50 bin TL

Bu arada Karşıyaka, PTT 1’inci Lig’deki son iki maçta takımın başında yer alan teknik direktör Hüseyin Hamamcı’yla karşılıklı olarak anlaşarak sözleşmesini feshetti. Eski yönetimle kongre sürecinde 16 Aralık’ta sözleşme imzalayan deneyimli teknik adam kulüpten 50 bin TL alacak. Teknik direktörlük görevi için Yusuf Şimşek’le anlaşan Karşıyaka, 29 Aralık’taki kongre sonrası Hamamcı’ya altyapı koordinatörlüğü teklif etmişti. Yönetim, bir mesaj yayınlayıp Hamamcı’ya teşekkür etti.