Türkiye Bizi Konuşacak

04 Kasım 2015 Çarşamba, 13:09

Merakla beklenen Karşıyaka-Göztepe derbisinde iki takımın taraftar grubu sürpriz görsel şölenlere imza atacak. Ezeli rakipler yapacakları tribün şovuyla tüm Türkiye’nin gündemine oturacaklar
Hafta sonu Karşıyaka ile Göztepe’yi karşı karşı getirecek dev derbide iki takımın taraftar grupları şimdiden zorlu mücadelenin havasına girdi.

Bugün yapılacak İl Güvenlik Kurulundan olumlu rapor gelirse Pazar günü İzmir Atatürk Stadı’nda oynanacak kritik mücadelede Kaf Kaf kapalı, Göz Göz açık tribünde yerini alacak. İki ezeli rakibin taraftar grubu liderleri hazırlayacakları görsel şölenle “Tüm Türkiye bizi konuşacak” mesajını verdi. Çeşitli pankart ve konfetilerin hazırlanması tüm hızıyla sürerken, iki grubun da 12’şer bin kişilik kalabalıkla takımlarını destekleyeceği tahmin ediliyor. Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı, derbi hazırlıkları için 15 gün önceden çalışmalara başladıklarını ifade ederek, “Maçtan 3-4 saat önce Karşıyaka Çarşı’da toplanacağız. Aldığımız karar neticesinde tüm taraftarlar olarak aynı anda maça gideceğiz. Kesinlikle dağınık olmayacağız. Vapur ve metro aracılığıyla Atatürk Stadı giderek bölgenin çevresinde toplanacağız. 10 bin kişi tek vücut olarak stada girip takımımızı destekleyeceğiz” diye konuştu. Karşılaşmayı takip edecek yeşil kırmızılı taraftarların öncelikle küfürsüz bir 90 dakika geçirmeleri için direktifte bulunduklarını da sözlerine ekleyen Okan Kırmacı, “Passolig’e en şiddetli karşı çıkan taraftar grubu biziz. 1 sene boyunca protesto ettik. Geçen sezon 235 kişi ortalamayla oynadık. Karşılaşmaya gelmeyenleri hiç bir zaman sorgulayamayız ancak derbide önemli bir kalabalık bekliyoruz” diye konuştu.

KAĞIT BİLET BEKLENTİSİ
Göztepe Yalı Derneği Başkanı Erdem Pehlivan ise 6222 nolu yasa gereği tribünde şiddete kesinlikle karşı olduklarını belirterek, “Eski günler artık geride kaldı. Karşıyaka ile pazar günü görsel şovumuzla üstünlük kuracağız. Hem sahada hem de statta kazanacağız. Çok önemli bir sürprizimiz olacak. Pazar günü herkes Göztepe taraftarını konuşacak” dedi. Karşıyaka’nın aksine tek bir bölgeden buluşarak değil, farklı bölgelerden stada geleceklerini ifade eden Erdem Pehlivan, “Şu an için açık tribünde bize 12 bin kişilik yer ayırıldı. Ancak Türkiye Kupası maçlarında hala yürürlükte olan kağıt bilet beklentimiz var. Eğer bu gerçekleşirse iki takımın taraftarında da artış olur” ifadelerini kullandı.