Son Dakika
21 Eylül 2020 Pazartesi

Türkiye Kupasına Veda Ettik

13 Şubat 2020 Perşembe, 00:54

Basketbolda Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası çeyrek finalinde Pınar Karşıyaka’yı 62-56 yenen Türk Telekom, Dörtlü Final’e kaldı.

Karşılaşmaya iyi başlayan ev sahibi Türk Telekom, Muhammed Baygül ile üst üste pota altından ve üç sayı çizgisinin gerisinden basketler bularak 5. dakikayı 11-4 önde geçti. Türk Telekom, iyi savunma yaptığı ilk periyodu Wiltjer’ın da boyalı alandan skora katkısıyla 17-10 önde tamamladı.

Türk Telekom, ikinci periyodun başında Harris’in üç sayılık basketiyle farkı çift haneye (22-12) taşıdı. Periyodun son 4 dakikasına Türk Telekom’un 27-19 üstünlüğüyle girilse de savunmasını sertleştiren ve M’Baye’nin devreye girmesiyle hücum gücünü artıran Pınar Karşıkaya, 8-0’lık seriyle 27-27’lik eşitliği yakaladı ve ilk yarı bu skorla bitti.

Üçüncü periyoda 5-0’lık seriyle giren Türk Telekom’a 6-0’lık seriyle cevap veren Pınar Karşıyaka, 25. dakikada karşılaşmada ilk kez öne geçti: 32-33. Pınar Karşıyaka’nın skor üstünlüğü kısa sürerken, ev sahibi takım, üçüncü periyodu Wiltjer’ın turnikesiyle 41-38 önde kapattı.

Dördüncü periyoda iyi başlayan Türk Telekom, 34. dakikada skoru 52-46 yaptı. Çekişmeli geçen karşılaşmadan 62-56 galip ayrılan Türk Telekom, başkentte yapılacak Dörtlü Final’e adını yazdırdı.

Türk Telekom, Dörtlü Final’de Fenerbahçe Beko-Teksüt Bandırma maçının galibiyle karşılaşacak.

Başantrenörümüz Ufuk Sarıca, Solgar Vitamin Türkiye Kupası çeyrek finalindeki Türk Telekom karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Ufuk Sarıca, karşılaşmanın ardından şu ifadeleri kullandı:

“40 dakikasını çok kötü oynadığımız, özellikle hücum edemediğimiz, bir türlü doğru alan paylaşımını yapamadığımız bir maç oldu bizim için. Sezon boyunca böyle bir maçı hatırlamıyorum. Sezon içinde 1-2 maç takımların başına böyle şeyler gelebilir ama bize bu durum eleme usülü ile oynanan Türkiye Kupası’nda geldi. Arka arkaya kazandığımız 8-9 maç var, kaybettiğimiz ise yalnızca 3-4 maç var. Onların hiçbirinde böyle bir yüzde ile karşı karşıya gelmedik ama bugüne denk geldi. Yapacak bir şey yok. Türk Telekom’u tebrik ediyorum. Kupada yoluna devam eden takımları tebrik ediyorum. Şimdi önümüzde bir ara var. Bu aranın ardından sezon başından bu yana gösterdiğimiz performansı diğer kulvarlarda göstermeye çalışacağız.”

Oyuncumuz Yunus Sonsırma, Solgar Vitamin Türkiye Kupası çeyrek finalinde oynadığımız Türk Telekom karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Yunus Sonsırma, maç sonu açıklamalarında şu şekilde konuştu:

“Kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Her zaman bizi destekleyen taraftarımıza teşekkür ederiz Bu mağlubiyetten de ders çıkarmalıyız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir