U-21 Osman Demir'e Emanet

15 Temmuz 2014 Salı, 18:21

Futbol Altyapımızda geleceğin güvence altına alınacağı projenin uygulamasının ilk adımı yeni kurulacak U21 takımının oluşumuyla atılıyor.

Yeni sezondan itibaren U21 adını alacak olan A2 takımımızın yeniden yapılandırılması için başkan Fatih Diniz, Sportif İşlerden Sorumlu 2. Başkan Azat Yeşil ve futbol altyapı başkanı Metin Yıldırım öncülüğünde KSK Yönetimi ilk adımı attı. T.Futbol Federasyonu’nun Fransa’daki gözlemci antrenörü Osman Demir ile anlaşma yapıldı. U21 takımının teknik sorumlusu olarak görev yapacak olan Osman Demir Fransa’da ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde futbol eğitmenliği yapan UEFA-A lisansı sahibi bir teknik direktör. Kendisinin hazırlayıp uygulayacağı proje, KSK futbol altyapısından özerk ancak profesyonel takım teknik direktörü Yusuf Şimşek’e bağlı olarak yürütülecek.

Projenin teknik yapılanmasında UEFA-A lisanslı antrenörler Erol Özgür ve M.Sıddık Özaslan ile istatistik ve teknik analizci olarak Ceylan Çığlı görev yapacak.

Uygulanacak yeni proje konusunda bilgi veren Osman Demir ;

‘KSK U21 takımımızın oyuncu profili futbol altyapı takımlarımızın 15-20 yaş grubundaki seçilecek , ayrıca Ege Bölgesi’nden, Avrupada’daki Gurbetçi Türk ve yabancı yetenekli, elit oyunculardan oluşacaktır. Halen belirlediğimiz 7 gurbetçi ve 2 yabancı genç futbolcularla ilgilenmekteyiz.Fransa, Belçika ve Almanya’ya giderek bu oyuncuları U21 takımımıza transfer etmek için çalışacağız. Amacımız oluşturacağımız takımdan gelen oyuncuların profesyonel yapılıp, A takımımıza kazandırılmasıdır.’ şeklinde açıklamada bulundu