Voleybol Şube yönetiminden resmi açıklama…

09 Haziran 2014 Pazartesi, 13:56

Karşıyaka camiasının ve spor kamuoyunun dikkatine,

Voleybol şube yönetimimiz 27 Mayıs tarihindeki kongrenin hemen ardından hızla çalışmalarına başlamıştır. Amacımız 2014-15 sezonunda Karşıyaka Voleybol takımının play-off’a iddialı bir ekip olarak gönderebilmektir. Bu doğrultuda kongre günü akşamı başantrenörümüz sayın Alper Erdoğuş’un yeni sezon ile ilgili raporu alınmış ve yapılan değerlendirmeler doğrultusunda çalışmalara derhal başlanmıştır.

Şube olarak geçen sene çizilen perspektife paralel şekilde bu yıl da altyapımızdan yetişen sporcularımıza önem verme ve onların gelişimini ve kulübümüze katkılarını birinci öncelik olarak görme kararımızda hiç bir değişiklik yoktur. Bu düşünce ile kongrenin ertesi günü iç transfer görüşmeleri yapılmış ve başantrenörümüzün raporu doğrultusunda takımımızda kalmasını arzuladığımız tüm sporcular ile görüşülmüştür. Sözleşmeleri Haziran ayının sonunda bitecek sporcularımız ile 28 Mayıs gibi erken bir tarihte görüşülmesi, kendi sporcularımıza verdiğimiz önem ve değerin de bir göstergesidir.

Bu görüşmeler doğrultusunda, ailevi nedenler ve okul durumu nedeni ile takımımızdan ayrılmak istediğini belirten Gizem Nur Saka haricinde, Karşıyaka’da kalmak isteyen ve bu niyetle görüşmeye gelen tüm oyuncularımız ile anlaşma sağlanmıştır. Henüz KSK ile yeni sezon için görüşmeden, şubenin geleceğine dönük çeşitli afaki kaygıların da etkisi ile başka takımlarla söz kesen ve görüşmeye gelirken Karşıyaka’da kalmak istemediğini belirten isimlere ise Karşıyaka Spor Kulübü olarak yalnızca teşekkür eder ve bundan sonraki spor hayatlarında başarılar dileriz.

İç transferi büyük ölçüde bitirmiş olan şubemiz 1 Temmuz günü ön protokol imzaladığı 5 yerli oyuncunun dış transferini basın önünde resmi imza ile gerçekleştirecektir.Yabancı oyuncu transferinde de ligimiz için önemli oyuncularla görüşülmeye devam edilmekte olup Kadronun tamamı 1 temmuz günü imza atarak yeni sezon için çalışmalara başlayacaktır.

Karşıyaka camiasına ve spor kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şubesi