Yanlış Anlaşıldım

20 Haziran 2016 Pazartesi, 16:19

Spor Toto 2’nci Lig’e düştükten sonra karanlık bir tabloya gömülen Karşıyaka’da geçtiğimiz günlerde yaptığı, “Transfer yasağını kaldırmak olmazsa olmazımız değil” açıklamasıyla taraftarların eleştirilerine hedef olan Başkan Mutlu Altuğ, yanlış anlaşıldığını söyledi.
Yönetim olarak son dakikaya kadar yasağı kaldırmaya çalışacaklarını, fakat yasak kalkmazsa da bunun 104 yıllık kulübün, dünyanın sonu olmayacağını dile getirdiğini belirten Başkan Altuğ, “Bizim 3 yıllık yönetim planımızın içinde yasağı kaldırmak da var ancak yasağı kaldıramazsak başka planlarımız da hazır” dedi.

Tüm gündemin transferin önünü açmak düşüncesi üzerine kurulmasının yanlış olduğunu savunan Başkan Altuğ, “Yönetim olarak destek arayışını sürdüreceğiz. Başkan olarak ben de yeni sezonda lige güçlü bir kadroyla girmek, ayağımı uzatıp rahatça maçlarımızı izlemek isterim. Ama işin sonunda yasağı kaldıramamak da var. Kulübün gerçekleri ortada ve buna göre hareket etmeli, her zaman B planını hazır tutmalıyız” diye konuştu.
Kongreden sonra geçen 1 aylık süreçte futbol, basketbol ve voleybolda somut adım atmamakla eleştirilen Mutlu Altuğ, bu hafta İstanbul ve Ankara’ya giderek görüşmeler yapacak