Yeni Bir Başlangıç

04 Ocak 2016 Pazartesi, 09:16

Banvit yenilgisini Büyükçekmece’yi yenerek telafi eden Pınar Karşıyaka, zirve iddiasını sürdürdü. Gabriel 21, Wright ise 16 sayıyla maçı kazandıran isimler oldu.

P.Karşıyaka, Basketbol Erkekler 1. Ligi’nde 2016 yılının ilk galibiyetini Demir İnşaat Büyükçekmece’yi zorlanmasına karşın 74-69 yenerek aldı. İlk 5 dakikayı Gabriel ve Iverson’un sayılarıyla 11-4 önde geçen ev sahibi ekip Walker ve Roll’un sayılarına rağmen ilk çeyreği 16-12 galip kapattı. Konuk ekip Büyükçekmece, Pınar KSK’nin sayı üretmekte zorlandığı bu bölümde farkı yavaş yavaş eritti ve 15. dakikada fark 1 sayıya (22-21) indi. İstanbul ekibi Eldridge ve Seawright’ın basketleriyle devreyi 34-30 önde kapattı. İkinci yarıda Kaf-Kaf, rakibini yakalayıp Wright ve Kerem’in sayılarıyla yeniden öne geçti ve 3. çeyreği 54-50 önde kapattı. Gabriel’in 3 sayılık basketiyle farkı 7 sayıya (57-50) çıkartan Kaf-Kaf karşısında Büyükçekmece yeniden skora denge getirdi: 57-57.

Pınar Karşıyaka, Gabriel ve Muhammed’in sayılarıyla 8- 0’lık seri yakaladı ve 65-57 öne fırladı. Üstünlüğünü maç sonuna kadar sürdüren P.Karşıyaka karşılaşmadan 74-69 galip ayrıldı. 

Palacios yine forma giymedi

Pınar Karşıyaka’nın Kolombiyalı pivotu Juan Palacios, Galatasaray ve Banvit maçlarından sonra Demir İnşaat Büyükçekmece önünde de takımdaki yerini alamadı. Dizindeki sakatlığı tam olarak geçmeyen Palacios’un çarşamba günü EuroCup’taki Trabzon Medical Park maçında oynayabileceği öğrenildi. Karşıyaka’yı yeni yılın ilk maçında 2 bin dolayında taraftarı destekledi. İstanbul’da olan KSK Başkanı Fatih Diniz mücadeleyi izleyemezken Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyhan Yaşar protokol tribününde maçı Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu ile birlikte takip etti. Demir İnşaat Büyükçekmece takımında geçen yıl KSK forması giyen Ceyhun Altay ile Yunus Sonsırma eski kulüplerine karşı mücadele etti.