Yeniden Doğacağım

15 Eylül 2016 Perşembe, 07:38

Muhammet, “Şampiyon bir takıma gelmiştim. Tabii ki kadroya girmekte zorlandım. Sıkıntılı günler geçirdim ama önemli dersler çıkardım. Bu sezon herşey farklı olacak” diye konuştu
Pınar Karşıyaka’nın geçen sezon TED Ankara Kolejliler’den kadrosuna kattığı genç forvet oyuncusu Muhammet Baygül yeni sezon öncesi iddalı konuştu. Yeşil-kırmızılı ekipte 22 lig, 8 Eurolegue ve 6 kez Eurocup maçında görev yapan 24 yaşındaki forvet, yeni sezonda yepyeni bir sayfa açmak istediğini belirtti. Muhammet, “Geçen sezon Euroleague’te oynayan ve ligde şampiyon olmuş bir takıma gelmiş olmak benim için çok özeldi. Kadroda yer bulmakta zorlandım. Sıkıntılı günler de geçirdim. İlk senemde bireysel olarak önemli tecrübeler edindim.
Bu sezon hem ben, hem de takımım için çok iddialıyım. Bu sezon benim sezonum olacak” dedi.

Genç bir takım olduk

Yeni yapılanmada genç bir takım olduklarını belirten Baygül, “Geçen sezondan az sayıda Türk oyuncu kaldı ve tüm yabancılar değişti. Altyapıdan gelen arkadaşlarımız ile daha genç bir takım olduk. Benim kişisel hedefim geçen sezondan çıkardığım dersler ile bu takımın bir parçası olmak ve daha fazla süre parkede kalmak için mücadele edeceğim. Tüm oyuncular birbirleriyle yeni oynayacak. Ancak ekip olarak iyi işlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Barça maçını unutamıyorum

Pınar Karşıyaka’nın ve kendisinin kariyerinde ilk Euroleague maçı olan Barcelona maçını unutamadığını belirten genç oyuncu, “Geçen sezon sadece benim değil tüm Karşıyakalıların unutamadığı maç Barcelona maçıdır. Kulübümüzün tarihinin ilk Euroleague karşılaşmasıydı.
Salon tamamen doluydu. Avrupa devine karşı taraftarımızla bütünleşip kazanmayı başardık. O maç unutulmaz. Unutamadığım bir diğer maç ise evimizde oynadığımız Panathinaikos karşılaşması. İlk maçta Yunanistan’da spora yakışmayan olaylar olmuştu. Evimizde oynadığımız maçta tribünler yine tamamen doluydu. Muazzam atmosfer vardı. O maçı unutmam mümkün değil” diye konuştu.

Markovic çok iyi niyetli

Pınar Karşıyaka’nın yeni başantrenörü Nenad Markovic ve yeni yabancıların çok iyi olduklarını belirten Muhammet Baygül, “Şuan için herşey güzel gidiyor. Yabancı oyuncularımız uyumlu ve iyi karakterli insanlar. Antrenörümüz Nenad Markovic’te çok iyi niyetli. Olumlu veya olumsuz tüm problemlerimizi diyalog kurarak çözmeye çalışan bir yapısı var. Bana da takıma da ilerlememiz açısından çok yardımcı olacağını düşünüyorum.
Ülkemizi ve ligimizi bilen bir antrenör. Bu sezon iyi işlere imza atacağımızı biliyorum. Taraftarımızda her zaman bizimle olsun” ifadelerini kullandı.
Geçen sezon daha fazla süre almayı umduğunu belirten Baygül, “Tabiki herkes daha fazla oynamak için çalışır.
Bende daha fazlasını umarak çalışmıştım. Ancak geçmiş geçmişte kaldı” dedi.

Tribünler muhteşem

Taraftarların Türkiye’de bir ekol olduğunu belirten Pınar Karşıyaka’nın genç oyuncusu Muhammet, “Herkesin söylediği şeyleri söylemeye gerek yok. Onlar takımlarını yürekten sahipleniyor. Tribünden verdikleri destek parkede bize büyük itici güç oluyor. Karşıyaka’nın muhteşem taraftarını herkes biliyor. Bu sezon da inşallah onlarla birlikte büyük zaferlere imza atarız” dedi.