Yine Olsa Yine Yaparım

26 Eylül 2015 Cumartesi, 09:35

Karşıyaka’nın Siirt Kurtalan’da Ziraat Türkiye Kupası 2. tur maçında 3-1 öndeyken tribünlerde çıkan olaylar sonrası müsabakanın ertelenmesinin yankıları sürüyor. Kurtalan’a yoğun güvenlik önlemleri altında giren kafile statta İstiklal Marşımızın okunmaması ve tribünlerden terör örgütü lehine sürekli tezahürat yapılması nedeniyle oldukça gergin anlar yaşadı. Maçın 67. dakikasında Karşıyaka’nın 2. golünü atan Taha Balcı da gol sevincini asker selamı vererek kutlaması ile tribünlerde arbede yaşandı, sahaya çok sayıda yabancı madde atıldı. Olayın kahramanı Taha Balcı, bu ülkenin neresinde olursa olsun bu gol sevincini bu şekilde kutlamaya devam edeceğini belirterek, “Bu vatanın her toprağı bizim. Maç öncesi İstiklal Marşımız çalınmadı, törer örgütü lehine sürekli sloganlar atıldı. Rakip oyuncular aşırı sertlik gösterdi. Bunların hepsi bir araya geldiğinde bizim de sinirlerimiz gerildi. Biz de bu vatanın evladıyız. Orası da bizim vatanımız. Ben de şehit olan asker ve polislerimizin anısına böyle bir sevinç yaptım” dedi. Gol sevincinin farklı yerlere çekilmemesi gerektiğini belirten Taha, “Son zamanlarda çok sayıda şehit verdik. Biz takım olarak zaten sezon başından beri maçlara ve attığımız gollerden sonra asker selamı veriyoruz. Ben de kupa maçında gol attım ve asker selamı verdim. Geçmiş yıllarda da ben gol sevincimi böyle yaşadım, bundan sonra da böyle yaşamaya devam edeceğim. Ambleminde ay-yıldızlı bayrak olan bu kulübün oyuncusuna da bu yakışır” diye konuştu.

“Armamızda ay-yıldız” var

Karşıyaka’nın Siirt yolculuğunda kafile başkanlığı yapan Hakan Düzdemir, “Bizler bu vatanın evlatları olarak tepkimizi maça çıkarken ve gol sonralarında asker selamı vererek gösteriyoruz. Bundan hoşlanmayanlar var diye bunu bitirecek değiliz. Bizler Atatürk’ün verdiği ay-yıldızı armamızı gururla taşıyoruz. Biz Kuva-yi Milliye ruhundan gelen bir kulübüz, bizim tarihimiz ve duruşumuz bellidir” dedi. KSK Başkanı Ali Erten ise, “Kurtalan da ülkemizin bir parçası. Nerede olursa oynarız ama hiç olmazsa maçın Siirt merkeze alınması gerekirdi. Federasyona şikayette bulunacağız” diye konuştu.

Bu nasıl Türkiye Kupası?

Karşıyaka Teknik Direktörü Cüneyt Dumlupınar, Kurtalan maçında yaşananlara isyan etti. “İstiklal Marşı’nın okunmadığı kupa nasıl Türkiye Kupası olur?” diyen genç teknik adam, “Marşımız okunurken tribünlerde terör örgütünün marşı okundu. Ben böyle birşeyi kabullenemiyorum. Biz oraya maç yapmaya gittik ancak ölümle burun buruna kaldık. Görevli polis ve askerlerimiz bizleri cansiperane bir şekilde korumasaydı daha büyük olaylar olabilirdi. Bu ülke hepimizin ülkesi, ben paşa torunuyum nefesim yettiği sürece bu ülkenin her toprağında büyük bir şerefle asker selamını vermeye devam edeceğim. Her gol sonrası oyuncularımızla bunu yaptık gene olsa gene yaparız” diye konuştu.