21 Kasım 2016 Pazartesi, 09:26
Gökhan Özyurtlu
Gökhan Özyurtlu gokhanozyurtlu@yeniasir.com.tr Tüm Yazılar

Yokluk içinde Varlık

Sezon başı bu kadar sıkıntının içinde Karşıyaka’nın eldeki mevcut oyuncularla 13 maçta 23 puan toplayıp ilk 4’ün içinde olacağını kim söylese ‘Deli misin sen!’ derdik. Ama gelinen nokta gerçekten mucizeye yakın. Bu yüzden Soner Tolungüç, ekibi ve futbolcuları peşinen bir kez daha kutluyorum. ‘Yokluk içinde varlık’ ancak böyle bir şey herhalde… Maça gelince Karşıyaka erken […]

Sezon başı bu kadar sıkıntının içinde Karşıyaka’nın eldeki mevcut oyuncularla 13 maçta 23 puan toplayıp ilk 4’ün içinde olacağını kim söylese ‘Deli misin sen!’ derdik.
Ama gelinen nokta gerçekten mucizeye yakın.

Bu yüzden Soner Tolungüç, ekibi ve futbolcuları peşinen bir kez daha kutluyorum.

‘Yokluk içinde varlık’ ancak böyle bir şey herhalde…

Maça gelince Karşıyaka erken gol bulduğu maçlarda sonuca kolay gitme gibi bir kimlik kazandı, bunu Sarıyer önünde de yaşadık.

Ancak ilk 45 dakika boyunca Karşıyaka’nın yeteri kadar orta sahada topa sahip olmadığını gördük. Arif’in yokluğunu Fatih ve Abdulhamit kapatmaya çalışsa da Arif’in yeri başka. Mahmut da top dağılımını yapmakta biraz ağır kalınca ileri ucun golle buluşma oranı azaldı. Bu sıkıntıyı çabuk gören Soner Tolungüç, ikinci yarıda bu futbolcunun yerine Battal’ı sahaya sürdü.
Tokatspor maçından sonra Sarıyer önünde de çalışılmış bir Cenk Özbey golü izledik.

Tayfun’un kornerinde güzel futbolunu golle süsleyen Cenk her geçen hafta biraz daha dikkat çekiyor. Cenk’e partneri Metin ve savunma kanatları Onur ve Tugay da eşlik edince uyumlu bir savunma rakibe fazla pozisyon zenginliği de vermedi. İkinci yarıda Karşıyaka’nın geriye çok fazla yaslanarak başlaması, Sarıyer’e topla fazla oynama imkanı tanıdı. Karşıyaka’nın bu bölümde ikinci golü Ali Say’ın süratinden faydalanıp bulma istediği ise sonuç vermedi. Can’ın sakatlanarak oyundan çıkması kadar, çıkarken gördüğü gereksiz kart da bir o kadar kötüydü, çünkü cezalı duruma düştü. Tayfun’un son bölümdeki golü Karşıyaka’ya nefes aldırırken 3 puanı da garantiletti. Ancak Okan ve Abdulhamit’in bir pozisyon sonrası sert tartışmaları ve bunu uzun süre sürdürmeleri güzel günün kötü tablosuydu..