Yokluk içinde Varlık

13 Eylül 2016 Salı, 08:09

Transfer yasağını kaldıramayan, puan silme cezasıyla karşı karşıya kalan, antrenörlere maaş ödeyemeyen, peşinatlarda sıkıntı yaşayan Karşıyaka, yeni sezona müthiş bir giriş yaptı
Spor Toto İkinci Lig Kırmızı Grup’ta sezona Bugsaş ve Tuzla galibiyetleriyle hızlı giren Karşıyaka, bir çok sıkıntıya rağmen aldığı başarılı sonuçlarla ‘Yokluk içinde varlık’ yaşadı. Sezon öncesi 3.5 milyon lirayı bulan eski futbolcu alacaklarını ödeyemediği için transfer yasağına takılan, teknik heyetini Bugsaş maçı galibiyet primi dışında maaş ödemesi yapamayan, ilk 2 maça masörsüz çıkan, bazı futbolculara peşinat ödemesi yapamayan, bayram öncesi ödeme yapamadığı için personelinin yüzünü güldüremeyen yeşil-kırmızılılar, sportif anlamda elde ettiği başarıyla adeta mucizeye imza attı. Mutlu Altuğ başkanlığındaki yönetim, transfer yasağını kaldıracaklarını açıklamalarına rağmen bunu başaramayınca B Planı’na geçip 8 oyuncuyu takımda tutup altyapıdan yetişen oyunculara sarıldı. Eski kulüp çalışanlarına olan 268 bin liralık borcu 20 Eylül tarihine kadar ödeyemezse 3 puanı silinecek olan Karşıyaka, yeni sezonda teknik direktör Soner Tolungüç ve ekibine henüz Bugsaş maçı primi dışında hiç ödeme yapmadı. Altyapıdan yetişen bazı futbolculara peşinat da ödeyemeyen yönetim, bu kadar sıkıntının içinde toplanan 6 puanla teselli buldu.

Taraftarların Tolungüç sevgisi

Bugsaşspor ve Tuzlaspor galibiyetleriyle 8 yıl sonra ilk kez ligin ilk iki maçını kazanmayı başaran Karşıyaka’da Teknik Direktör Soner Tolungüç’ün iki fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu. Taraftarlar, Karşıyaka’nın geçen sezon TFF 1.Lig’den düşmesinin kesinleştiği 2 Mayıs’taki 3-3’lük Yeni Malatyaspor maçının son anlarında Tolungüç’ün saha kenarında üzüntüden dizlerinin üzerine çöktüğü bir fotoğrafla, 2-0 kazanılan son Tuzlaspor karşılaşmasında omuzlara alınıp havalara atıldığı fotoğrafı kolaj yaparak paylaştı. Yeşil kırmızılılar, göreve geldikten sonra geçmişte yüzüne bakılmayan gençlere şans verip güvenen Soner Tolungüç ve öğrencilerine övgü yağdırdı.