Yönetimden Deplasman Yasağına Tepki

KSK Yönetimi bugün yaptığı açıklama ile Tavşanlı maçımızda anlamsızca alınan deplasman yasağımıza tepki için açıklama yaptı.

27 Şubat 2014 Perşembe, 16:09

Kütahya İl Spor Güvenlik Kurulu’nun, gerekçesi tarafımızca anlaşılamayan bir şekilde, 02 Mart 2014 Pazar günü, Kütahya Dumlupınar Stad’ında TKİ Tavşanlı Linyitsporla oynayacağımız deplasman maçımıza, önceki haftalarda Balıkesir ve Uşak’ta oynadığımız maçlardaki gibi, taraftarımızın alınmamasına karar verdiğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Sözkonusu karar aşağıdaki nedenlerle kabul edilemez. Şöyleki:
Kulüpleri ve taraftarlarını bu tür yasaklamalarla birbirlerine TARAF ETMEMEK gerekir. Bu tip uygulamalar gereksiz yere kulüplerin ve taraftarların birbirleri hakkında yanlış ve farklı düşüncelere yönelmesine neden olur.

Sahamızda oynadığımız maçlarda rakiplerimizin taraftarlarına kapımız her zaman açık olmuştur ve olacaktır. Bu güne kadar İzmir İl Spor Güvenlik Kurulundan böylesine bir yasaklama getirecek hiç bir talebimiz olmamış, böylesine bir karar da alınmamıştır.

Kütahya’daki maçımıza taraftarımızın kabul edilmemesi kararının gerekçesi olarak, aynı gün yapılacak olan bazı Siyasi parti mitinglerinin olacağı bu nedenle güvenlik zaafı yaşanacağı öğrenilmiştir. Böyle bir durum varsa maçın gün veya saatinin önceden yapılacak başvurularla değiştirilmesi pek ala mümkündür.

Biz KSK olarak bu tür deplasman yasaklarının doğru olmadığına, bütün taraftarların kendi takımının maçlarını her ortamda izleme özgürlüğüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Yasaklarla hiçbir şeyin çözülemeyeceği bilinmelidir.

Daha önce Balıkesir’deki maçımızda uygulanan yasağa rağmen Balıkesirspor taraftarı, taraftarımızı içerisine alarak beraberce ve dostça maç izleme olgunluğunu göstererek yasağın anlamsızlığını kanıtlamıştır.

Biz deplasmanlarda konuk seyirci yasağına hayır diyoruz. Herkesin kendi takımını izleme ve destekleme hakkının olduğuna inanıyor, bu hakkımızın engellenmesini de protesto ediyoruz.

KSK YÖNETİM KURULU

Kaynak: ksk.org.tr